Liepājā notikusi pirmā Dziesmu un deju svētku informatīvā sanāksme

Liepājā notikusi pirmā Dziesmu un deju svētku informatīvā sanāksme

Liepājnieki rūpīgi gatavojas XXVII Vispārējiem latviešu dziesmu un XVII Deju svētkiem, kuros šogad Liepāju pārstāvēs 36 mākslinieciskie kolektīvi – kori, vokālie ansambļi, folkloras kopas, deju kolektīvi, amatierteātri un tautas lietišķās mākslas studijas, kopumā aptuveni 800 cilvēku sastāvā.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs Liepājas Latviešu biedrības namā uz “Dziesmu un deju svētku informatīvo launagu” pulcēja Liepājas valstspilsētas māksliniecisko kolektīvu vadītājus, to pārstāvēto iestāžu un organizāciju speciālistus, kā arī Liepājas valstspilsētas pašvaldības amatpersonas.

Liepājnieki uzticas kolektīvu vadītājiem un dalībniekiem, kuri neskatoties uz ilgstošajām pandēmijas laika mēģinājumu pauzēm, saglabājuši augstu līmeni un turpina darboties. Tas rada pārliecību, ka mēs godam pārstāvēsim Liepāju šajos svētkos.”

Šī gada svētku identitātes filozofija ir – “Tūkstošiem stāsti vienotā vibrācijā. Kopā būt. Kopā just". Tūkstošiem radošu cilvēku Latvijā un ārvalstīs, kuru vidū arī Liepājas māksliniecisko kolektīvu dalībnieki, ar lielu degsmi gatavojas svētku nedēļai.

XXVII Vispārējie latviešu dziesmu un XVII Deju svētki norisināsies šovasar no 30. jūnija līdz 9. jūlijam Rīgā.