Aicinājums uz semināru par Dienvidkurzemes novada kultūras mantojuma saglabāšanu

Aicinājums uz semināru par Dienvidkurzemes novada kultūras mantojuma saglabāšanu

Dienvidkurzemes novada Tradīciju un folkloras centrs sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru 17. janvārī plkst. 10.00 aicina uz semināru “Iespējas un atbildība Dienvidkurzemes novada kultūras mantojuma apzināšanā un pārmantošanā” Lieģu kultūras namā. To apmeklēt aicināts ikviens, kam svarīga mūsu kultūras vērtību saglabāšana un nodošana nākamajām paaudzēm.

Seminārā par latviešu vēsturisko zemju likuma aktualitātēm un Latvijas un UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma sarakstiem runās LNKC ekspertes Agnese Karlsone un Gita Lancere, kā arī par dažādiem Kurzemes nemateriālā kultūras mantojuma elementiem un pieredzi to saglabāšanā un attīstīšanā stāstīs Raimonds Reinis, Signe Pucena, Lelde Jagmina, Ieva Pāne un Daiga Straupeniece. Semināra noslēgumā diskusijas, ko vadīs Andris Vasiļevskis.

“Dienvidkurzemes novadā ir ārkārtīgi bagātīgs vēsturiskais mantojums – tautastērpi, valodas īpatnības, dziedāšanas veidi, arheoloģiskie artefakti, sakrālās kultūras pieminekļi, u.c. Šāda veida tikšanās mūsu novadā būs pirmo reizi, kuras mērķis ir apzināt vairāk iespēju, kā attīstīt šo jomu, un izvērtēt, kāda ir mūsu atbildība, - valstiskā, nevalstiskā, kolektīvā un individuālā,” par semināru stāsta Dienvidkurzemes novada Tradīciju un folkloras centra vadītāja Ieva Tālberga.

Pieteikuma anketa un semināra programmu skatīt: https://www.dkn.lv/lv/notikums/seminars-iespejas-un-atbildiba-dienvidkurzemes-novada-kulturas-mantojuma-apzinasana-un-parmantosana?date=0