Top vienas dienas festivāls Karostas ūdenstornī

Top vienas dienas festivāls Karostas ūdenstornī

Kultūras attīstības biedrība „Tapala lapa” kopā ar Vari Klausītāju, Loti Vilmu Vītiņu, Artūru Čukuru, Ansi Bētiņu un Ēriku Vilsonu aktīvi strādā, lai īstenotu vienas dienas mūzikas, mākslas un laikmetīgā teātra festivālu „ziedonis Ūdenstornī”, kas sadarbībā ar SIA „Liepājas ūdens” norisināsies šī gada 4. maijā Karostas ūdenstornī.

„Teju 120 gadus vecais tornis ir apveltīts ar īpašu auru un unikālu akustiku. Par festivāla mājvietu izvēloties ūdenstorni, vēlamies vēlreiz pievērst sabiedrības uzmanību šim kultūras piemineklim, kuru ar katru gadu ciešāk skar laika zobs,” stāsta festivāla idejas autore un organizatore Ivonda Vilsone.

Festivālu veidos trīs norises. „Zīmējumu teātra” improvizētu izrādi „Siltais zīmējums” būs iespējams apmeklēt vecākiem ar bērniem, sākot no 5 gadu vecuma. Uz milzīga papīra māksliniece L. V. Vītiņa ar tušu zīmēs stāstu, ko radīs skatītāji sadarbībā ar stāstītāju V. Klausītāju. Savukārt aktieris un režisors Ē. Vilsons aicinās noskatīties monoizrādi „Mana Magadana” – personisku skatījumu uz vēstures notikumiem, kas ietver stāstu par izsūtīšanu, totalitārismu, par ģimeni, pieaugšanu un identitātes meklējumiem. Svētku kulminācijā – vokālā dueta, A. Bētiņa un A. Čukura, koncertprogrammas „Slāvu tautu dziedājumi. Pavasaris” pirmatskaņojums, kuru, īpaši izceļot ukraiņu folkloru, veidos dažādu slāvu tautu pavasara saulgriežu laika dziesmas un dziedājumi.

Karostas ūdenstorņa durvis būs atvērtas visas dienas garumā, un laikā starp norisēm ik vienam būs iespēja izbaudīt torņa vēsturisko arhitektūru, unikālo akustiku un atmosfēru. Savukārt pasākumu apmeklētāju skaits būs ierobežots drošības apsvērumu dēļ, tāpēc pieteikšanās uz teātra izrādēm un koncertu sāksies nedēļu pirms pasākuma. Lūdzam sekot līdzi informācijai medijos un Facebook lapā „Tapala lapa”.

„Karostas ūdenstornis ir unikāla vieta, kur varam sajust savas pilsētas elpu, savas pilsētas tiecību. Tas ir piemineklis mūsu pašu vēsturei, esībai. Visi, kas iebrauc Karostā, redz šo tiecību. Horizontu un torni. Jūru un torni,” pārdomās dalās festivāla idejas līdzautors Ēriks Vilsons, aicinot vietā, kur agrāk plūda ūdens, sajust, kā palo cita enerģija, „mūsu domu enerģija. Ūdenstornis ir pārvērties par jaunrades telpu. Svinēsim pavasara atnākšanu! Ziedoni!”

Vienas dienas mūzikas, mākslas un laikmetīgā teātra festivālu „ziedonis Ūdenstornī”, pateicoties Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstam, organizē Kultūras attīstības biedrība „Tapala lapa”, kuras mērķis ir veicināt kultūras attīstību Latvijā, radot izpratni par kultūrvēsturisko vērtību un mūsdienu kultūras bagātību, veicināt jauno literātu, mūziķu, mākslinieku attīstību, organizēt un attīstīt kultūras un izglītības projektus, veidot teātra izrādes, performances, meistarklases u.tml.

Ieeja festivālā ir bezmaksas.