Tiekamies jau pavisam drīz sarunu festivālā “Lampa”

Tiekamies jau pavisam drīz sarunu festivālā “Lampa”

Jau pēc deviņām dienām, no 9. līdz 10. jūnijam, tiekamies sarunu festivālā “Lampa” Cēsīs, kur kopā ar Kauņas un Tartu Eiropas kultūras galvaspilsētu organizatoriem Liepājas (ne)miera smilšu kastē varēs baudīt daudzveidīgu divu dienu programmu.

Liepājas stends būs veidots kā milzīga smilšu kaste ar īstām Liepājas pludmales smiltīm, paredzot aktivitātes gan pieaugušajiem, gan bērniem. Kopumā Liepājas (ne)miera smilšu kastē divu dienu garumā varēs baudīt gan intelektuālas un izzinošas sarunas, gan praktisku darbošanos, kuru laikā varēs apgūt jaunas prasmes, būs iespēja labāk iepazīt liepājniekus, igauņus un lietuviešus aklajos randiņos, kā arī skatīties teātra izrādes. Liepājas aktivitātes norisināsies 10x10 metrus lielā platībā.

Katra diena iesāksies ar vingrošanu, ko vadīs kāds sabiedrībā zināms liepājnieks. Paredzētas arī vairākas diskusijas ar Liepājas sadarbības partneriem no citām Eiropas kultūras galvaspilsētu komandām un organizācijām. Kopā ar Valmieras un Daugavpils pārstāvjiem sarunā “Gads pēc Eiropas kultūras galvaspilsētas titula iegūšanas” pārrunāsim to, kas un kā trīs pilsētu ikdienā mainījies pēc titula paziņošanas - ar Eiropas kultūras galvaspilsētas projektu komandu pārstāvjiem diskutēsim par notikušo un nenotikušo gadu pēc titula ieguvēja paziņošanas. Ar Tartu un Kauņas kolēģiem sarunāsimies par reģionu pilsētu praktisko sadarbību ar partneriem Baltijas valstīs, sadarbību starp reģionu un valsti, apmainīsimies ar zināšanām, kā savu ideju un projektu realizācijai piesaistīt finansējumu un kopā ar Liepāja2027, Kaunas2022 un Tartu2024 komandu pārstāvjiem diskutēsim par jaunajām vēsmām kultūras nozarē Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Diskusijas vadīs liepājnieks Dzintars Hmieļevskis.

Horeogrāfe Kristīne Brīniņa aicinās aizraujošā pastaigā un parādīs, kā nepilnā stundā var izstāstīt lielu stāstu. K. Brīniņa radījusi laikmetīgu mākslas darbu, apvienojot kustību, objektu un dramatiskā teātra elementus, kas vēsta par nejaušu satikšanos, atmiņām un vēlmju meklēšanu.

Festivāla laikā Liepājas (ne)miera smilšu kastē varēs apgūt arī praktiskas iemaņas restaurācijas procesā.

Tāpat arī aicināsim ļauties liktenim un atnākt uz aklo randiņu, kura laikā varēs satikt īstu liepājnieku, igauni un lietuvieti, lai abas festivāla novakares pavadītu aizraujošās sarunās par notiekošo Liepājā, Igaunijā un Lietuvā. Šī būs iespēja lauzt visus stereotipus, vai tieši otrādāk - gūt tiem apstiprinājumu.

Ieeja Sarunu festivālā “LAMPA” ir bez maksas, un to aicināts apmeklēt ikviens interesents.

Skatīt: Liepājas (ne)miera smilšu kastes programma

Iepazīties ar pilnu festivāla programmu iespējams www.festivalslampa.lv, kā arī mobilajā lietotnē, kas bez maksas pieejama Google Play vai App Store.