Studenti no Spānijas profesionālās iemaņas apgūst Liepājā

Studenti no Spānijas profesionālās iemaņas apgūst Liepājā

Lai pilnveidotu savas zināšanas, prasmes un kompetences, maija beigās Erasmus+ programmas ietvaros Liepājā ieradās studenti no Spānijas, kuri divu intensīvu mēnešu garumā Liepājas uzņēmumā “December Design” apguva dizaina, vizualizāciju un dekorāciju veidošanas pamatprincipus.

Prakses laikā no 1. jūnija līdz 28. jūlijam Karla Puigderrahalsa Vaļsa (Carla Puigderrajols Valls), kura Ondaras Mākslas skolā studē scenogrāfiju (CFGS sculpture applied to the show), un Pols Salomons Monedero (Pol Salomón Monedero), kurš Sankugatas Mākslas skolā studē animāciju (CFGS animation), ieguva vērtīgu praktisko darba pieredzi, darbojoties “December Design” komandā.

“Kad mūs uzrunāja Liepājas Restaurācijas centra dibinātājs Ivars Pilips-Matisons un jautāja, vai mēs būtu uz mieru mūsu uzņēmumā dot prakses vietu diviem Spānijas jauniešiem, mēs nedomājot piekritām. Kultūru mijiedarbība, iespēja iedvesmoties vienam no otra un mācīties vienam otra vizuālo valodu, gūt jaunas vēsmas un sekmēt inovācijas ir ļoti liela pievienotā vērtība šādām praksēm. Mēs jauniešiem ļāvām radoši izpausties, un viņu izstrādātie projekti tiks iedzīvināti arī mūsu izgatavotajās Ziemassvētku dekorācijās,” stāsta “December Design” dibinātājs un dizainers Kristaps Štobis.

Karla prakses laikā uzņēmumā veica dažādu materiālu apstrādi, tai skaitā metināja, slīpēja, grieza, kā arī apguva projekta izstrādi no sākuma līdz beigām. Savukārt Pols prakses laikā darbojās pie dažādu vizualizāciju izveides, jaunu ideju radīšanas, kā arī apguva pamata prasmes 3D objektu izveidē. Abu jauniešu idejas tiks iedzīvinātas “December Design” veidotajās dekorācijās. Karlas apjomīgākais darbs bija prototipa izveide Ziemassvētku dekorācijai “Gulbis”, bet Polam – 2024. gada kalendāra izveide.

“Prakse citā valstī ir lieliska iespēja un  jauna, interesanta dzīves pieredze. Esmu atklājusi pavisam jaunu kultūru un paplašinājusi savu zināšanu apvāršņus. Prakses laikā es varēju augt profesionāli, apguvu ļoti daudz jauna un esmu neizsakāmi pateicīga uzņēmuma kolēģiem, kuri tik pacietīgi mani apmācīja veikt visdažādākos darbus, sākot no skiču zīmēšanas, vizualizāciju veidošanas datorā, līdz pat praktiskai dekorāciju izveidei. Kolēģi man ļāva ļoti daudz paveikt pašai, līdz ar to tā ir milzīga pieredze un zināšanas, ar kurām es došos mājās,” gandarīta par praksē apgūto ir Karla.

“Esmu pateicīgs, ka “December Design” mani pieņēma praksē un deva man iespēju piedzīvot šos divus jaudīgos mēnešus, strādājot Latvijas uzņēmumā un gūstot jaunu pieredzi. Uzņēmumā lielākoties darbojos pie datora, kas dažreiz var šķist garlaicīgi, taču kolēģi man deva brīvu iespēju izpausties radoši, lai radītu savus projektus un prezentētu savas idejas. Latvijas un Spānijas kultūra ir ļoti atšķirīga, tāpēc man prieks, ka varējām savās idejās ienest vairāk krāsu un košuma. Esmu gandarīts, ka mani kolēģi bija tik laipni un izpalīdzīgi, bez viņiem es nevarētu realizēt savus projektus,” stāsta Pols.

Kā atzina abi jaunieši, lielākā atšķirība starp darbu Spānijas uzņēmumā un Latvijas uzņēmumā ir darba kultūrā, gaumē un iedvesmas avotos. Tas arī ietekmēja un mainīja gala dizainu un projekta rezultātu. Jaunieši uzsver, ka Latvija salīdzinājumā ar Spāniju ir klusa, mierīga teritorija ar mazu populāciju, visu laiku ir pastāvīga saskarsme ar dabu, kas iedvesmo arī darbam un idejām. Par Liepājā piedzīvoto jaunieši stāsta ar prieku, jo izdevies arī izbaudīt kultūru, brīnišķīgu orķestra koncertu Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars", apmeklēt Karostu un tās kultūras vietas, piedzīvot Latviju Līgo svētku laikā, kā arī, pateicoties “December Design”, apmeklēt unikālo Porziņģa un Verpakovska labdarības basketbola spēli.