Sākusies pieteikšanās Liepājas Kultūras balvai

Sākusies pieteikšanās Liepājas Kultūras balvai

Līdz 21. janvārim ikviens liepājnieks un Liepājas pasākumu vai kultūrvietu apmeklētājs aicināts pieteikt pretendentus Liepājas Kultūras balvai. Kā pretendentus apbalvojumam var pieteikt kultūras notikumus, kas īstenoti vai radīti 2023. gadā.

Kā ik gadu, pretendentus balvai var izvirzīt gan fiziskas, gan juridiskas personas. Jāņem vērā, ka balvai izvirzītais sasniegums jāpamato ar aprakstu un materiāliem, kas šo sasniegumu apliecina, piemēram, diplomi, goda raksti, publikācijas masu medijos un tml. Notikums var būt kolektīvs vai individuāls sasniegums, publisks pasākums vai arī norise, kuras rezultāts redzams vai uztverams kā radošs ieguvums liepājniekiem un pilsētas viesiem, veicinot pozitīvu Liepājas publicitāti Latvijas, Eiropas vai pat pasaules mērogā. Pieteikumu balvai var iesniegt arī pats kultūras notikuma rīkotājs.

Liepājas Kultūras balva paredz desmit apbalvojumus. Deviņus no tiem piešķirs žūrijas komisija, izvērtējot pieteikumus, desmitais apbalvojums tiks piešķirts kā simpātiju balva, kas tiks noteikta publiskā balsojumā, kurā varēs piedalīties ikviens interesents, pasākuma apmeklētājs un kultūras dzīves baudītājs. Balsojums plānots no 23. līdz 27. janvārim, un katram balsotājam būs dota iespēja reizi dienā nobalsot par vienu no pretendentiem.

Pērn žūrijas un liepājnieku vērtējumam tika izvirzīti 33 Kultūras balvas pretendenti.

Šogad Liepājas Kultūras balva tiks pasniegta trīspadsmito reizi. Apbalvošanas ceremonija notiks 29. februārī.

Apbalvojuma uzdevums ir izcelt un novērtēt tos kultūras notikumus un nozares personības, kas ir bagātinājuši kultūras dzīvi un veicinājuši Liepājas atpazīstamību, kā arī novērtēt jaunas radošas idejas Liepājas kultūrā.

Informācija par Liepājas Kultūras balvu:

https://www.liepaja.lv/kulturas-balva

Kā pieteikt pretendentu:

https://www.liepaja.lv/dokumenti/nolikums-par-apbalvojuma-liepajas-kulturas-balva-pieskirsana-kartibu/