Rinkēvičs: Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls jāizmanto Latvijas vārda popularizēšanā

Rinkēvičs: Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls jāizmanto Latvijas vārda popularizēšanā

Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls ir lieliska iespēja izcelt un nostiprināt Latvijas vārdu eiropiešu apziņā, šodien tiekoties ar Eiropas kultūras galvaspilsētas "Liepāja 2027" programmas īstenotājiem, sacīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

"Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls ir arī stāsts par valsts tēlu starptautiskā līmenī. Tas ir gudri un mērķtiecīgi jāizmanto. Nav noslēpums, ka joprojām daudziem Eiropā Latvijas vārds ir svešs. Tādēļ Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls ir lieliska iespēja, lai ne tikai reģionālā, bet arī nacionālā un Eiropas mērogā izceltu mūsu kultūras virsotnes un savdabību, kā arī nostiprinātu gan Liepājas, Kuldīgas, Dienvidkurzemes novadu, gan Latvijas vārdu daudzu eiropiešu apziņā," sacīja Rinkēvičs.

Tikšanās laikā Valsts prezidents vērsa uzmanību, ka Eiropas kultūras galvaspilsētas programma ir ilgtermiņa projekts, kas ap sevi pulcē un apvieno ne tikai kultūras profesionāļus, bet arī daudz citu atbildīgo institūciju. Tādēļ galvenais atslēgvārds, lai veiksmīgi īstenotu šo ilgtermiņa programmu, ir prasme sadarboties, uzskata Rinkēvičš. Valsts prezidents aicināja to darīt visos līmeņos - starp nodibinājumu "Liepāja 2027", pašvaldībām un atbildīgajām ministrijām.