Projektu konkursam sabiedrības līdziesaistes aktivitātēm iesniegti 19 pieteikumi

Projektu konkursam sabiedrības līdziesaistes aktivitātēm iesniegti 19 pieteikumi

Nodibinājuma “Nodibinājums Liepāja 2027” (Liepāja 2027) izsludinātajam projektu konkursam par dažādu sabiedrības līdzdalības aktivitāšu organizēšanu Liepājā, Dienvidkurzemes un Kuldīgas novados kopumā iesniegti 19 dažādi pieteikumi.

Lai ar dažādu kultūras notikumu palīdzību veicinātu sabiedrības iesaisti, marta sākumā Liepāja 2027 izsludināja projektu konkursu, projektus varēja iesniegt līdz šī gada 22. marta pusnaktij. Kopumā iesniegti 19 projektu pieteikumi - 12 Liepājā, trīs Dienvidkurzemes un četri Kuldīgas novadā.

Pieteiktie projekti ir dažādi, piemēram, filmu skatīšanās vakars, pārgājiens, dažādas meistarklases, instalāciju veidošana, interaktīva izrāde,  performances u.c. Šobrīd žūrijas komisija sākusi iesniegto projektu vērtēšanu, lai atbilstošākos projektus nodotu pašu iedzīvotāju balsojumam. Precizēta informācija par iedzīvotāju balsojuma procesu vēl sekos.

Kopējais projektu konkursā pieejamais finansējums ir 10 135 eiro. Viena projekta atbalstam var saņemt 2027 eiro. Kopumā Eiropas dienā, 9. maijā, ar šī projektu konkursa palīdzību plānots īstenot piecas aktivitātes - trīs Liepājā, vienu Dienvidkurzemes novadā un vienu Kuldīgas novadā.

Projektu konkursam varēja pieteikties gan fiziskas personas (dažādu nozaru un starpnozaru mākslinieki no vizuālās mākslas, skatuves mākslas, dizaina, arhitektūras, literatūras, kino u.c. jomām, kultūras norišu organizatori, zinātnieki, pētnieki, aktīvisti, pavāri, spēļu dizaineri, izgudrotāji u.c.), gan juridiskas personas (kultūras organizācijas, biedrības, radošo industriju jomā strādājoši uzņēmumi u.c.).  

Paralēli pieciem notikumiem, kuri saņems atbalstu izsludinātajā projektu konkursā, 9. maijā paredzētas vēl arī citas Liepāja 2027 organizētas radošas aktivitātes Eiropas dienas atzīmēšanai. Pulksten 18.00 radošās (ne)miera zemes teritorijā (Liepājas apkaimēs, Dienvidkurzemes un Kuldīgas novada pilsētās un pagastos) tiks uzvilktas buras, kas kalpos kā simbols mūsu kopīgi uzsāktajā ceļā uz 2027. gadu - Eiropas kultūras galvaspilsētu. Buru noformēšanā varēs piedalīties jebkurš iedzīvotājs, lai kopīgi radītu savai apkaimei, pagastam, pilsētai unikālu un šīs vietas īpašo raksturu izceļošu buras noformējumu. Par buru akciju plašāka informācija vēl sekos. Savukārt, vairākos Liepājas skatlogos 9. maijā tiks atklāta arī mākslas darbu izstāde, kurā būs redzamas radošo personu interpretācijas par tēmu (ne)miers.

Projektu konkurss tiek realizēts ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības, Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa” projekta “CreArt 3.0 #STRINGING_TOGETHER” līdzfinansējumu.

Par Eiropas dienu: 9. maijā visā Eiropā ar daudzveidīgu un plašu notikumu klāstu tiek atzīmēta Eiropas diena un tā ir veltīta mieram un vienotībai. Šajā datumā atzīmē vēsturiskās Šūmana deklarācijas gadskārtu. R. Šūmans savā deklarācijā izklāstīja ideju, kā Eiropā iedibināt jauna veida politisko sadarbību, kas karadarbību starp Eiropas nācijām padarītu neiedomājamu. Šūmana priekšlikumu uzskata par pašreizējās Eiropas Savienības pirmsākumu.