Pastaiga “Izgaismotā Liepāja” šogad norisināsies četrus vakarus

Pastaiga “Izgaismotā Liepāja” šogad norisināsies četrus vakarus

Liepājas 399. dzimšanas dienas ietvaros organizētā pastaiga “Izgaismotā Liepāja” šogad norisināsies četrus vakarus – 15., 16., 17. un 18. martā – no plkst. 19.00 līdz 23.00. Šī gada vadmotīvs ir “Jaunatklāj vietējo!” – tā būs iespēja nedaudz novirzīties no ierastā maršruta un ieraudzīt savu pilsētu no cita skata punkta.

Arī šogad gaismas objektus veidos zināmi un atzīti gaismas, video mākslinieki no visas Latvijas, kā arī objektu realizācijā tiks iesaistīti pieredzējuši tehniskā aprīkojuma nodrošinājuma uzņēmumi.

Šī gada izgaismotās pastaigas vadmotīvs, par kuru reflektēs gaismu un video mākslinieki, ir Liepājas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 viena no tematiskajām līnijām – “Jaunatklāj vietējo!”. Pastaigā "Izgaismotā Liepāja" būs apskatāmi aptuveni 20 gaismas objekti. Plašāka informācija par maršrutu un apskates objektiem vēl sekos.

Liepājas dzimšanas dienas vakarā, 18. martā, plkst. 19.00, koncertzālē “Lielais dzintars” norisināsies ikgadējā “Goda un gada liepājnieks” apbalvošanas ceremonija, kuras laikā par īpašiem nopelniem pērnā gadā sveiks 15 liepājniekus, bet par sasniegumiem mūžā garumā godinās vienu Goda liepājnieku.

Uz īpašu Liepājas dzimšanas dienas desertu aicinās arī vairākas Liepājas kafejnīcas un restorāni – beķereja "Roma", kafejnīcas "Sakta", "Panna", "Valhalla Wine & Coffee", "Vējš Cafe", vīna bārs / restorāns "Čello", restorāni "Hoijeres krogs", "Kapteinis", "Maestro Design Hotel & Restaurant", "MO Liepāja", "Oskars", "Parka Paviljons", "Piano", "Tik un tā" un burgernīca "Pasta burgers".

Tāpat paredzētas arī bezmaksas gida ekskursijas pa pilsētu:

piektdiena, 15. marts plkst. 19.00 - 21.00 – gidi latviešu valodā

sestdiena, 16. marts plkst. 19.00 - 21.00 – gidi latviešu valodā, gids angļu valodā

svētdiena, 17. marts plkst. 19.00 - 21.00 – gids latviešu valodā

pirmdiena, 18. marts plkst. 19.00 - 21.00 – gids latviešu valodā