Nedēļas nogalē ar trīs koncertiem atzīmēs Austras Pumpures 95. gadadienu

Nedēļas nogalē ar trīs koncertiem atzīmēs Austras Pumpures 95. gadadienu

Šajā nedēļas nogalē ar trīs koncertiem Austrasbērni atzīmēs leģendārās dziesminieces Austras Pumpures 95. gadadienu.

Piektdien, 24. novembrī, plkst. 19.00 Berči zālē skanēs Austrasbērnu koncertprogramma kopā ar Ievu Akurateri, Raimondu Vazdiku un Ilzi Grunti, bet sestdien, 25. novembrī, pl. 18.00 Berči zālē klausītājus priecēs dziesminiece Anta Eņģele. Savukārt, svētdien, 26. novembrī, pl. 14.00 ikviens aicināts uz sadziedāšanos latviešu tautasdziesmās ar Austrasbērniem folkloras centrā “Namīns”.

Šā gada jūlijā Austrasbērni jeb Austras Pumpures audzēkņi, draugi un domubiedri vienu nedēļu pavadīja Kuldīgas novada Rendas kultūras namā, lai kopā ar Ievu Akurateri, Raimondu Vazdiku un Ilzi Grunti sagatavotu koncertprogrammu. Radošajā nedēļā Ieva Akuratere dalījās savās zināšanās vokālajā mākslā, izcilā ģitāriste Ilze Grunte atklāja ģitārspēles nianses, bet Raimonda Vazdika – skatuves mākslu. Kopā tika apgūtas augstāk minēto dziesminieču, kā arī Haralda Sīmaņa radītās dziesmas. Pirmoreiz jauniestudētā koncertprogramma tika atskaņota dziesminieku festivālā "Trubadūrs" Rendā, pēc tam Dobeles novada Īlē un tagad, šo piektdien, tā skanēs Liepājā. Programmā piedalās ap 30 Austrasbērnu no Liepājas, Rīgas, Cesvaines, Līgatnes u.c. Kopā izstrādātais koncertuzvedums priecē gan klausītājus, gan dalībniekus, kuriem tās ir skaistas vasaras atmiņas un kopā vērtīgi pavadīts laiks. Programmā ieskanas gan liriskas pārdomas, gan dzīves svinēšana, gan pateicība Augstākajam, bet pāri visam noskaņās tverams gaišs kopā būšanas un sadziedāšanās prieks. Liepājā gaidāmā koncertprogramma tiks papildināta arī ar Imanta Kalniņa dziesmām.

Sestdien, 25. novembrī, Berči zālē muzicēs dziesminiece Anta Eņģele – burvīgas balss īpašniece, kura pati sevi dēvē par dziesmu teicēju, jo visbiežāk viņa izpilda ne savas, bet citu autoru dziesmas. Viņas repertuārs ir plašs, tajā atrodam gan Imanta Kalniņa dziesmas (kā jau īstenam Austrasbērnam), gan dažādu tautu un dažādu autoru dziesmas – plašāk zināmas un arī reti dzirdētas. Anta elastīgi spēj pielāgoties un just publiku, attiecīgi pieskaņojot izpildāmās dziesmas. Viņa atklāj, ka, pateicoties Austras Pumpures mīlestībai uz ziņģēm, tās arī varētu skanēt gaidāmajā koncertā Liepājā.

Svētdien, 26. novembrī, dienā, kad Austra Pumpure svinētu savu 95. gadadienu, Austrasbērni ielūdz uz mājīgu sadziedāšanos folkloras centrā “Namīns”. Skanēs Austras un Austrasbērnu iemīļotās latviešu tautasdziesmas, piedalīties un sadziedāties aicināts ikviens.

Kad Liepājā pasākumi būs izskanējuši, Austrasbērni dosies izbraukumā un tiksies ar klausītājiem 1. decembrī pulksten 18.00 Augšlīgatnes kultūras namā, 2. decembrī pulksten 16.00 Cesvaines kultūras namā un 3. decembrī pulksten 14.00 Sēlpils tautas namā.

Koncertu ciklu “Austrai 95” rīko Austras biedrība un radošās telpas “Austras istaba” pārstāvji, sadarbojoties ar koncertu norises vietām. Ieeja par ziedojumiem.