Māksliniekiem iespēja pieteikties rezidenču programmām Venēcijā, Kauņā un Rēgensburgā

Māksliniekiem iespēja pieteikties rezidenču programmām Venēcijā, Kauņā un Rēgensburgā

Eiropas savienības programmas “Radošā Eiropa” (Creative Europe) finansētais tīkls "CreArt 3.0 #stringing_together" (CreArt 3.0) uzsāk radošo mākslinieku rezidenču (AiR) starptautisko programmu ar trīs konkursiem, ko izsludina kultūras iestāde “Artkomas” Kauņā (Lietuva), Rēgensburgas pilsēta (Vācija) un fonds “Fondazione Bevilacqua La Masa” Venēcijā (Itālija). Konkursos var piedalīties mākslinieki no visas Eiropas.

No 6. maija līdz 16. jūnijam norisināsies mākslinieku (vizuālā māksla) rezidence Lietuvas pilsētā Kauņā. Piesakoties rezidencei, organizācija atmaksā ceļa izdevumus uz Kauņu (līdz 400 eiro), kā arī sniedz iespēju saņemt stipendiju 400 eiro apmērā un 350 eiro materiālu iegādei.

Pieteikšanās līdz šī gada 25. marta pulksten 12.00. Reģistrācija CreArt projekta mājaslapā: https://creart2-eu.org/open-calls/open-call-creart-air-in-kaunas-by-artkomas-may-9-june-16-2024

No šī gada 27. maija līdz 30. jūnijam Venēcijā norisināsies fonda “Fondazione Bevilcqua La Masa” organizētā rezidence, kas paredzēta radošām personām no 18 līdz 40 gadu vecumam. Iespēja saņemt individuālu prēmiju 5300 eiro apmērā. Pieteikšanās līdz šī gada 25. marta pulksten 12.00. Papildu informācija un reģistrēšanās: https://creart2-eu.org/open-calls/open-call-creart-air-in-fondazione-bevilacqua-la-masa-venice-27-may-30-june-2024

Mākslinieku rezidences no šī gada maija līdz jūnija vidum norisināsies arī Vācijas pilsētā Rēgensburā. Atbalsta apjoms 400 eiro vienai personai (papildu iespēja saņemt 350 eiro materiāliem un 400 eiro ceļa izdevumiem).

Māksliniekiem būs iespēja uzturēties un strādāt studijā, kas atrodas vēsturiskajā ēkā Andreasstadel - kultūras vietā, kurā apvienots kinoteātris, galerija un vairākas darbnīcas.

Pieteikšanās termiņš līdz šī gada 31. martam. Papildu informācija un reģistrēšanās: https://creart2-eu.org/open-calls/open-call-creart-air-in-regensburg-may-mid-june-2024

Visu trīs programmu dalībniekiem jābūt dzimušiem vai pastāvīgi jādzīvo kādā no projekta tīkla pilsētām: Kauņa (Lietuva), Liepāja (Latvija), Skopje (Ziemeļmaķedonija), Aveiro (Portugāle), Valjadolida (Spānija), Ļubļina (Polija), Venēcija (Itālija), Klermona-Ferāna un Ruāna (Francija), Česke Budejovice (Čehija), Oulu (Somija), Rēgensburga (Vācija). Tāpat pieteikties var HDLU (Horvātijas Vizuālo mākslinieku asociācijas) biedri un pateicoties sadarbībai ar sabiedrisko organizāciju “Ļvovas Mākslinieciskā padome “Dialogs” arī Ukrainas mākslinieki.

Plašāka informācija: https://creart2-eu.org/creart-news/creart-3-0-launches-air-programs-in-venice-it-kaunas-lt-and-regensburg-germany, kontakti saziņai: creart@fmcva.org

Lai Liepājā stiprinātu kultūras un nevalstiskā sektora organizāciju kapacitāti, veidotu daudzveidīgas aktivitātes un nodrošinātu starptautiskas pieredzes apmaiņu, Liepāja 2027 ir kļuvusi par projekta “CreArt 3.0 #stringing_together” partneri.

Projekta “CreArt 3.0 #stringing_together” ietvaros tiek nodrošinātas dažādu organizāciju kapacitātes stiprināšanas un mobilitātes aktivitātes, organizētas mākslinieku rezidences, kā arī daudzveidīgi kultūras notikumi.

Aktivitātēs laika posmā no 2024. līdz 2026. gadam plānots iesaistīt dažādu jomu māksliniekus ar galveno mērķi palielināt vizuālās mākslas, kā arī kultūras nozares ekonomisko un sociālo ieguldījumu Liepājas kopējā attīstībā. Tāpat projekta ietvaros jaunajiem māksliniekiem un kultūras darbiniekiem būs iespēja gūt pieredzi Eiropas radošo spēku apmaiņas programmā.

Projekta vadošais partneris ir Spānijas pilsētas Valjadolidas pašvaldība, pārējie partneri: Portugāles pilsētas Aveiro pašvaldība, Polijas pilsētas Ļubļinas pašvaldība, Horvātijas Tēlotājmākslinieku asociācija “HDLU-Zagreba”, Ziemeļmaķedonijas pilsētas Skopje pašvaldība, galerija “Artkomas” Kauņā, Francijas pilsētu Ruānas un Klermonas-Ferānas pašvaldības, Itālijas pilsētas Venēcijas pašvaldība, Čehijas publiskais nodibinājums “Češke Budejovice”, Somijas pilsētas Oulu pašvaldība, Vācijas pilsētas Rēgensburgas pašvaldība un nodibinājums “Nodibinājums Liepāja 2027”.