LMMDV aicina uz ekspozīcijas “DIZAINēšana” atklāšanu

LMMDV aicina uz ekspozīcijas “DIZAINēšana” atklāšanu

Ceturtdien, 14. decembrī, pulksten 16.00 MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) izstāžu zālē, Alejas ielā 18, ikviens interesents aicināts uz ekspozīcijas “DIZAINēšana” atklāšanu, kurā notiks dizaina un amata sastapšanās svinēšana.

No šī gada septembra līdz decembrim LMMDV Produktu dizaina un Modes aksesuāru dizaina izglītības programmas 3. kursa audzēkņi un pedagogi Dzintra Budovska, Andris Garokalns, Edijs Ābelis, Vineta Trumpeniece, Guntis Jekste ciešā sadarbībā ar Tautas lietišķās mākslas studijas „Zītars” meistari Solveigu Vārnu un klūgu pinēju Antru Kalēju, dizaina domātājas, Latvijas Mākslas akadēmijas profesores Barbaras Ābeles un LMMDV pedagoģes Gunas Pogas vadībā īstenoja savstarpēji bagātinošās darbnīcas, meklējumus un eksperimentālos procesus. Tas ļāvis senajam satikties ar pavisam jauno – dažādos materiālos tapis vizuāls stāsts par pieredzējuša amatnieka un topoša dizainera sastapšanos.

Kopīgā sadarbībā un prasmju mijā tapušie eksperimenti un idejas tiks eksponētas improvizētā procesu atainojošā ekspozīcijā, kas parādīs gan tradicionālo materiālu un tehniku dažādību, gan iezīmēs tālāko iespējamo dizaina ideju attīstību. Tā ir iespēja senām prasmēm un materiāliem gūt jaunu vizuālu ietvaru un pielietojumu, un tā ir arī iespēja jaunam dizainā ieinteresētam cilvēkam izprast dizaina pirmsākumu un tā rašanās ceļu, kā arī novērtēt materiālu īpašības, ieguldāmā darba apjomu un unikālās amatnieka prasmes.

Allaž tiek akcentēts radošā darba gala rezultāts, nedaloties ar amata noslēpumiem un nerādot to, kas notiek amata vai dizaina “virtuvē”.  Šī ekspozīcija atšķiras ar to, ka ceļš ir nozīmīgāks par mērķi, meklējumos radušās neveiksmes dažreiz var būt svarīgākas par uzvarām, jo šīs sadarbības ietvaros mēs visi esam izziņas procesā.

Ekspozīcija apskatāma LMMDV izstāžu zālē, Alejas ielā 18 no 14. decembra līdz 28. decembrim.

Darba laiks:

14.-22. decembris no plkst. 9.00 līdz 17.00

27.-28. decembris no plkst. 9.00 līdz 13.00

Projektu “Meistars + Māceklis = Amats + Dizains” īsteno biedrība “Radošās industrijas attīstības centrs” sadarbībā ar MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu, ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu, finansēšanas līguma Nr. 2023-2-DIA019.

Projekta mērķis ir paaugstināt izglītojamo radīto dizaina produktu kvalitāti un veicināt tradicionālās amatniecības prasmju un zināšanu saglabāšanu un turpmāku izmantošanu produktu dizaina jomā, lai saglabātu amatniecības prasmes, nemateriālo kultūras mantojumu, ko iespējams nodot no paaudzes paaudzē.