Liepājas valstspilsētas dome lemj veidot nodibinājumu Liepāja 2027

Liepājas valstspilsētas dome lemj veidot nodibinājumu Liepāja 2027

Ceturtdien, 26. janvārī, Liepājas valstspilsētas domes deputāti pieņēma lēmumu dibināt nodibinājumu “Nodibinājums Liepāja 2027” projekta “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” programmas īstenošanai un Liepājas 400 gadu svinību sagatavošanai un procesa realizācijai 2025. gadā.

Organizācijas “Nodibinājums Liepāja 2027” darbības laiks paredzēts no 2023. līdz 2028. gadam. Šodienas domes sēdē tika apstiprināti arī nodibinājuma statūti, kuros noteikta   dibinātāja un valdes locekļu atbildība un tiesības, atrunāti uzraudzības, finansējuma piešķiršanas un izlietošanas principi u.c.

“Eiropas kultūras galvaspilsēta ir lieliska iespēja ikvienam liepājniekam un apkārt esošo novadu iedzīvotājam ne tikai lepoties ar iegūto titulu, bet arī uzlabot savstarpējo sadarbību, realizēt dažādas radošas un praktiskas idejas, stiprināt savu kapacitāti, veidot noderīgas starptautiskas attiecības un draudzības, tādējādi stiprinot visu Kurzemi un Latviju kopumā. Tas, kā mēs šo iespēju izmantosim savā labā, ir atkarīgs no mums pašiem – jo tikai kopā strādājot mēs varēsim sasniegt izvirzītos mērķus un palīdzēt Liepājai un reģionam kļūt konkurētspējīgākam,” sacīja Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

Nodibinājums kā atbilstošākā organizatoriskā struktūra tika iekļauts Liepājas pieteikumā Eiropas kultūras galvaspilsētas titulam 2027. gadā, kas tapa divās atlases kārtās kopš 2020. gada 15. oktobra, balstoties kultūras jomas, dažādu organizāciju, novadu pārstāvju, tūrisma un attīstības pārvalžu pārstāvju, dažādu jomu profesionāļu viedokļiem, kā arī citu Eiropas kultūras galvaspilsētu īstenotāju dažādās valstīs un Rīga 2014 komandas pieredzē.

Realizējot Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 projekta daudzveidīgo programmu laika periodā no 2023. līdz 2028. gadam, tiks īstenoti starpnozariski pasākumi, sniegts pienesums pilsētas sociālekonomiskajai izaugsmei, piesaistīta starptautiska uzmanība, veicināta tūristu plūsma, attīstīts radošo industriju sektors, kā arī īstenoti sadarbības projekti ar publisko, privāto, nevalstisko sektoru, piesaistīti finanšu resursi no dažādiem finanšu avotiem, tajā skaitā Eiropas Savienības fondiem un privātā sektora.

Deputāti arī lēma nodibinājuma mērķa izpildei nodot Liepājas valstspilsētas pašvaldības finanšu līdzekļus 300 000 eiro apmērā darbībai 2023. gadā. Katru nākamo gadu līdz nodibinājuma darbības beigām tiks apstiprināts papildu finansējums, kas tiks precizēts, balstoties uz attiecīgā gada pasākumu un norišu plānu, Kultūras ministrijas piešķirto finansējumu, dažādu fondu pieejamo finansējumu, sponsoru piesaisti un citiem.

Dokumentāciju, kas saistīta ar nodibinājuma dibināšanu un tā darbības uzsākšanu, kā arī nepieciešamās dokumentācijas iesniegšanu uzņēmuma reģistrā, nodrošinās Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūras pārvalde”.

Domes lēmumā noteikts, ka atklātu konkursu uz nodibinājuma valdes priekšsēdētāja un divu valdes locekļu amatiem organizēs Liepājas valstspilsētas pašvaldības izpilddirektors.