Liepājas teātra skatītāju balsojumā  labākie - Kučinska un Kalita

Liepājas teātra skatītāju balsojumā labākie - Kučinska un Kalita

Liepājas teātrī izveidojusies skaista tradīcija - skatītājiem sezonas izskaņā sniegta iespēja nobalsot par mīļākajiem un labākajiem aktieriem, kā arī izrādi.

Kopumā 117. sezonas balsojumā tika iekļauti 11 jauniestudējumi – tai skaitā izrāde „Grieķi”, kas tapa pagājušās sezonas izskaņā, kā arī iestudējums „Vairs nevienu”, kurš pirmizrādi piedzīvojas Valmieras teātra festivālā un tiek rādīts Latvijas skolās.

Savukārt šīs sezonas pēdējais iestudējums „Mīlestības vārdā” tiks iekļauts nākošā gada balsojumā, jo pirmizrādi piedzīvoja vien pirms nedēļas.

Par labāko aktrisi tika atzīta Inese Kučinska (par Emīlijas lomu izrādē „Svešā āda” un Gājas lomu izrādē „Grieķi”), par labāko aktieri – Mārtiņš Kalita (par Rolanda Upatnieka atveidojumu izrādē „Latviešu raķetes”), par labāko aktrisi otrā plāna lomā – Anete Berķe (Lana izrādē „Jasmīns” un Temīda izrādē „Grieķi”), bet par labāko aktieri otrā plāna lomā – Edgars Ozoliņš (Mihaels izrādē „Jasmīns”, karaliene un vīrietis izrādē „Māja, kurā vīriešiem ieeja ir aizliegta”).

Par šīs sezonas veiksmīgāko Liepājas teātra izrādi skatītāji pārliecinoši atzina režisora Regnāra Vaivara iestudēto izrādi “Latviešu raķetes”. Otro vietu skatītāju balsojumā ieguva Valtera Sīļa iestudējums „Tēvs klusums”,  bet trešo Elmāra Seņkova triloģijas noslēdzošā izrāde “Grieķi”.

Ar pavisam nelielu balsu deficītu no trešās vietas atpalika Ingas Krasovskas iestudētā izrāde „Svešā āda”, ko teātris rāda savā mazajā zālē koncertzālē „Lielais dzintars”. 19. jūnijā uzzināsim profesionāļu vērtējumu par sezonu Latvijas teātros, kad nominācijas paziņos „Spēlmaņu nakts” žūrija, savukārt Liepājas teātra kolektīvs dosies atvaļinājumā.

Uzreiz pēc tā Liepājas teātris viesosies Rīgā, kur Dailes teātrī rādīs franču komēdiju „Vārdiņš” Dž.Dž.Džilindžera režijā (6. un 7. augustā), bet 8. augustā jau minēto Seņkova iestudējumu „Grieķi”.Ar Liepājas skatītājiem teātris satiksies „Atvērtā teātra dienās”, kas šogad no vienas dienas izaugušas līdz trīs dienu notikumam un notiks no 23. līdz 25. augustam. Detalizētu šo dienu programmu, kurā ietilps arī vairākas viesizrādes, sarunas ar dramaturgiem un māksliniekiem, kā arī citi notikumi, teātris izziņos atsevišķi.‍