Liepājas kultūras gada balvu 2023 saņem Pēgaza pagalms

Liepājas kultūras gada balvu 2023 saņem Pēgaza pagalms

29. februārī norisinājās jau 13. Liepājas kultūras balvas ceremonija. Šī gada apbalvošana tika veidota kā teātra izrāde un galveno varoņu lomās iejutās arī Kultūras balvas laureāti. Kā pārsteigums katram, kurš izbaudīja ceremoniju klātienē, apbalvojumus saņēma deviņi laureāti, kā arī pasniegta liepājnieku simpātiju balva un Liepājas domes priekšsēdētāja balva.

Teātra izrādi, kurā  paziņoti un iesaistīti Liepājas Kultūras balvas laureāti, veidoja Liepājā zināmā dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce un Liepājas Leļļu teātra mākslinieciskais vadītājs, režisors Edgars Niklasons. Savukārt balvas pasniedza un izrādē piedalījās Liepājas teātra aktieri Sandis Pēcis un Gatis Maliks. Izrāde tika veidota pēc izrādes “Dziesmu svētki” principa, izspēlējot dažādas ainas, kas rezultātā aizveda līdz laureātu apbalvošanai. Ceremonijas norisei līdz ar to arī tika izvēlēta eksperimentālā skatuve koncertzālē “Lielais dzintars”.

Liepājas Kultūras balvai 2023  kopumā iesniegti 34 pieteikumi. Žūrijas vērtējumā tika izvēlēti deviņi laureāti. Liepājas Kultūras balva 2023 apbalvojuma rezultāti:

• SIA "Liepaja Music" par ieguldījumu Liepājas kultūrā, ar jaunu un inovatīvu saturu attīstot kultūrvietu “Pegaza pagalms”, piešķirta Kultūras GADA balva 2023 un prēmija 2200 eiro

• Andrai Manfeldei par augstvērtīgām grāmatām „Poēma ar mammu” un „Vai mamma mājās?”, piešķirta naudas balva 1000 eiro

• Harijam Ločmelim par “JAZZ VALHALLA” koncertu sērijas īstenošanu, iedzīvinot jaunu džeza kultūras un tradīcijas vietu Liepājā, piešķirta naudas balva 1000 eiro;

• Matīsam Budovskim par debiju režijā profesionālajā teātrī ar izrādi „Dziesmu svētki” Liepājas teātrī

• Koncertzālei "Lielais Dzintars" par starptautiskā projekta “Mākslu laboratorija “CirqueMusique”” īstenošanu, popularizējot laikmetīgo mūziku un cirku jauniešiem Liepājā un Latvijas reģionos

• Biedrībai "Baringtons K2" par kamermūzikas koncertu cikla "Rudens noSkaņas Karostā" īstenošanu Karostas kamerzālē

• Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolai par vērtīgu pieredzējuša amatnieka un topoša dizainera sastapšanos ekspozīcijā "DIZAINēšana"

• Jānim Ivuškānam par radošās darbības daudzveidību un paveikto 2023. gadā Liepājas un Latvijas mērogā

• Annai Priedolai par sociāli nozīmīgas tēmas aktualizēšanu, īstenojot izstādi "Piena dienasgrāmatas. Demence statistikā un stāstos"

• Liepājnieku simpātiju balva 2023 SIA “Šarmants” par Liepājas kultūras tēla veidošanu un popularizēšanu ārvalstu viesiem, organizējot unikālus pilsētas iepazīšanas pasākumus

• Liepājas domes priekšsēdētāja īpašo simpātiju balva Dziesmu un deju svētku Goda virsdiriģentam Jēkabam Ozoliņam.

Šogad Liepājas Kultūras balvas pasniegtas jau 13. reizi, godinot tās kultūras jomas personības, kas aizvadītajā gadā veicinājušas Liepājas atpazīstamību un izcēlušās ar radošām idejām, ieguldīto darbu, kā arī sasniegušas lielu auditoriju. Liepājas Kultūras balvas žūriju vadīja Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns un tajā darbojās “Hoijeres kundzes viesu nams” vadītāja Ieva Dzintare, žurnāliste Liba Mellere, māksliniece Agnese Kaupere, čelliste un mūzikas pedagoģe Dita Barona, aktrise un režisore Dita Lūriņa-Egliena, kā arī Kultūras attīstības biedrības “Tapala lapa” valdes locekle un producente Ivonda Vilsone.