Liepājā norisināsies zviedru mūzikas diena

Liepājā norisināsies zviedru mūzikas diena

MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā trešdien, 26. aprīlī, Liepājā organizēs zviedru mūzikas dienu. Tās ietvaros LMMDV izstāžu zālē plkst. 16.00 svinīgi tiks atklāta izstāde par Zviedrijas mūzikas industrijas nozīmīgo lomu pasaules populārajā mūzikā “Zviedru mūzikas nozīmīgākie faktori”, savukārt koncertzāles “Lielais dzintars” Kamerzālē no pulksten 19.00 zviedru mūzikas zīmē norisināsies mūzikas pasākums Jam Session. Pasākuma īpašā viešņa būs talantīgā zviedru džeza vokāliste Lizelotte Estblūma (Liselotte Östblom), kura muzicēs kopā ar Liepājas jaunajiem un talantīgajiem mūziķiem – LMMDV audzēkņiem.

Jam Session koncerta scenogrāfiju veidos LMMDV “Grafikas dizains” izglītības nodaļas programmas vadītāja  Zane Bluķe. Muzikālā pasākuma pirmajā daļā uzstāsies džeza vokāliste kopā ar LMMDV Populārās un džeza mūzikas nodaļas audzēkņiem, izpildot oriģinālkompozīcijas vai populāro un džeza mūziku oriģinālā aranžējumā, savukārt otrajā daļā tiks izpildītas brīvās improvizācijas.

Izstādē “Zviedru mūzikas nozīmīgākie faktori” tiks parādīti iemesli, kāpēc Zviedrija ietekmē mūzikas pasauli, tostarp ikoniski mirkļi no tās mūzikas vēstures un inovācijas, kas mainījušas veidu, kādā mēs klausāmies un producējam mūziku. Ceļojošā izstāde, kuru līdz 9. maijam varēs apskatīt izstāžu zālē Alejas ielā 18, ir pabijusi jau daudzās Eiropas valstīs. Zviedrijas mūzikas ainava ir pārsteidzošs veiksmes stāsts, tāpēc Zviedrijas vēstniecība Latvijā ar lepnumu to demonstrēs Liepājā.  

Zviedrija kļuvusi par vienu no lielākajām mūzikas eksportētājām pasaulē, zviedru dziesmu autoriem un producentiem strādājot ar dažiem no lielākajiem popmūzikas talantiem. Kopš 20. gadsimta 90. gadu vidus zviedru dziesmu autori un producenti ir radījuši daudzus populārākos hitus, kas pabijuši ASV žurnāla Billboard topa virsotnē, tādējādi pamatoti nostiprinājušies kā vadošie spēlētāji starptautiskajā popmūzikas arēnā.

Zviedrijas muzikālais mantojums un sasniegumi ir patiesi izcili. Neliela valsts ar 10 miljoniem iedzīvotāju, kas daļēji atrodas aiz polārā loka, kļuvusi par līderi popmūzikas pasaulē. Izstāde “Zviedru mūzikas nozīmīgākie faktori” atzīmē šo neticamo veiksmes stāstu un ļauj skatītājiem atklāt bagātīgo Zviedrijas mūzikas popmūzikas mantojumu, kā arī uzzināt par jauninājumiem, kas pārveidojuši mūzikas pasauli.