Liepājā “Muzeju nakts” būs bagāta ar muzikāliem priekšnesumiem

Liepājā “Muzeju nakts” būs bagāta ar muzikāliem priekšnesumiem

Sestdien, 18. maijā, Liepājā starptautiskās akcijas “Muzeju nakts” programmā paredzēti vairāki muzikāli priekšnesumi. Liepājas muzeja dārzā Kūrmājas pr. 16/18 uzstāsies grupa “Dziļi violets”, bet Liepājas interjera muzeja pagalmā Kungu ielā 24 būs postfolkloras grupas “Iļģi” koncerts un uguns šovs.

18. maija vakarā no plkst. 19 uz “Muzeju nakts skatuves” Liepājas muzeja dārzā Kūrmājas prospektā 16/18 kāps POP ROK SKOLAS audzēkņi, John Coltrane Band – Liepājas džeza komūnas domubiedri, kuri par savas mūzikas patronu un bākuguni ir izvēlējušies komponistu un saksofonistu Džonu Koltreinu.

Turpinājumā ar muzikālu priekšnesumu priecēs Suitu dūdenieki. Savukārt vakara kulminācijā uzstāsies grupa “Dziļi violets”. Visa vakara gaitā darbosies restorāna “Oskars” āra kafejnīca un bezmaksas karuseļi bērniem.

Savukārt Liepājas 17.–19. gs. interjera muzeja “Hoijeres kundzes viesu nams” pagalmā būs skatāmi Liepājas ceļojošā leļļu teātra “Maska” un Liepājas Tautas teātra priekšnesumi, skatītājus ar klaunādi un žonglēšanu priecēs Rīgas cirks, vakara gaitā varēs vērot rotkaļa paraugdemonstrējumus, kā arī varkaļa vadībā pašiem izgatavot vara rotu, bet “Muzeju nakts” noslēgumā būs postfolkloras grupas “Iļģi” koncerts un uguns šovs.

Tāpat visu vakaru Kungu ielā 24 darbosies Hoijeres kroga brīvdabas kafejnīca, kā arī apmeklētajiem būs atvērta Liepājas 17.–19. gs. interjera muzeja “Hoijeres kundzes viesu nams” pirmā stāva ekspozīcija, kur var sastapties ar 17. gadsimta noskaņām, izbaudīt kroga gaisotni, ielūkoties atraitnes Margarētas Hoijeres privātajās istabās un telpās, kā arī apskatīt viesu kambarus. Šajā vakarā pie maizes krāsns rosīsies arī maiznieks Aivars Ozols.

Jau ziņots, ka Liepājas muzejs Kūrmājas prospektā 16/18, Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” Kungu ielā 24, Liepājas okupācijas muzejs K. Ukstiņa ielā 7/9 un Karostas cietums Invalīdu ielā 4 rīkos starptautisko akciju “Muzeju nakts”, aicinot ikvienu liepājnieku un pilsētas viesi doties aizraujošā ceļojumā laikā, godinot Liepājas un tās apkārtnes bagāto kultūras mantojumu.

Liepājas muzeja iekštelpās bez maksas varēs aplūkot aktuālās mākslas izstādes, starp tām arī gleznotājas Anitas Arbidānes darbu izstādi “Māksla uz paplātes”, ar video starpniecību ieskatīties Liepājas muzeja krājumā, kas ikdienā apmeklētājiem nav pieejams, līdzdarboties vecās drukas un kaligrāfijas, cimdu rakstu un “Ziedu oāze” radošajās darbnīcās, vērot latviešu tautas mūzikas instrumentu un vērpšanas paraugdemonstrējumus, piedalīties Kurzemes keramikas un dzīvās dzejas meistardarbnīcās un citās radošās aktivitātēs.

“Muzeju nakts” ietvaros durvis apmeklētājiem vērs atjaunotais Liepājas okupācijas muzejs K. Ukstiņa iela 7/9. Šajā naktī muzejā, skatoties dokumentālās filmas, varēs izzināt Latvijas vēsturi laikā no 1917. gada līdz 1990. gadam. Paralēli darbosies fotostūrītis, kā arī muzeja pagalmā būs skatāma seno auto parāde. Tāpat muzeja apmeklētājiem būs iespēja vakarēt kopā ar Austrasbērniem.

Karostā Muzeju nakts rosība sākies jau plkst. 18, kad apmeklētājiem durvis vērs Karostas cietums Invalīdu ielā 4. Līdz plkst. 22 ikviens bez maksas varēs iepazīt atjaunoto muzeju ar piecām atsevišķām ekspozīcijām. Apskatei būs atvērts virssardzes priekšnieka kabinets, civilās aizsardzības telpa, Karostas virsnieka sievas dzīvoklis, pēckara Krievijas pauninieka dzīves telpa un militāro kolekciju ekspozīcija. Katrā no telpām atradīsies animators, kas iejutīsies attiecīgā personāža lomā un runāsies ar apmeklētājiem, iepazīstinot ar ekspozīciju.

Apmeklētāju ērtībai Eiropas Muzeju nakts Liepājā laikā kursēs nakts vilcieniņš “Libau Train”, nogādājot apmeklētājus Muzeju nakts norises vietās. Sākuma pietura – Liepājas muzejs Kūrmājas prospektā 16/18.

Ieeja Liepājas muzejā, Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejā “Hoijeres kundzes viesu nams”, Liepājas okupācijas muzejā, kā arī Karostas cietumā 18. maijā ikvienam apmeklētājam ir bez maksas.

Plašāka informācija par Liepājas “Muzeju nakts” atrodama Facebook lapā: https://www.facebook.com/MuzejuNaktsLiepaja kā arī Liepājas muzeja mājas lapā: https://www.liepajasmuzejs.lv/.

Papildu informāciju par starptautisko akciju pieejama: https://latvia.icom.museum.lv/muzeju-nakts/ un www.nuitdesmusees.fr.