Karostas kamerzālē oktobrī un novembrī skanēs Itālijas un Baltijas valstu oriģinālmūzika

Karostas kamerzālē oktobrī un novembrī skanēs Itālijas un Baltijas valstu oriģinālmūzika

Jaunajā Karostas kamerzālē oktobra svētdienās līdzās pašmāju mūziķiem uzstāsies arī izcili solisti no Itālijas un Lietuvas. Savukārt pirmās sezonas akadēmiskās mūzikas koncertcikla “Rudens noSkaņas Karostā” noslēguma koncerts izskanēs sestdienā. Visiem trim kameransambļiem ir bagātīga koncertpieredze daudzu gadu garumā, un viņi piepildīs nelielo koncertzāli ar krāšņu oriģinālmūziku.

Svētdien, 8. oktobrī plkst. 15.00 sagaidīsim tikko no Itālijas ieradušos neparastu duetu – arfu un altu. Latviete arfiste, Dārta Tisenkopfa-Muselli ir Liepājas simfoniskā orķestra mūziķe, kas šobrīd studē Itālijā, savukārt itāliete altiste, Džūlija Arnaboldi (Giulia Arnaboldi) ir altu grupas koncertmeistare Arturo Toskanini Filharmonijas orķestrī Itālijā. Abas kopā sākušas muzicēt pirms 8 gadiem studiju laikā Parmas konservatorijā, ko ar izcilību absolvējušas, kopā gūstot godalgotas vietas dažādos starptautiskos konkursos.

Ēteriskās un trauslās arfas un raupjā un nepieradinātā skanŗaža alta duets ir neparasts, ar īpatnēju piesātinājumu un tembru. Koncerta programmā mūziķes sagatavojušas oriģinālmūziku, kas ir retums šādam instrumentu salikumam. Skanēs gan franču-venecuēliešu komponista Reinaldo Hāna darbi, gan fragmenti no britu komponista Arnolda Baksa Fantāzijas Sonātes. Līdzās tiem alta solo dzirdēsim itāļu komponista Dāvida Kavatortas 2020. gadā tapušajā darbā "Ceļojošais alts", savukārt Itālijas noskaņās aizvedīs Fermo Bellini Noktirne Op.12.

22. oktobrī agrāk, plkst. 13.00 koncertēs mūziķi, kas laiku pa laikam satiekas gan trio, gan dažādos citos sastāvos. Tie ir dzīvesbiedri – latviete, Lietuvas Nacionālā operas un baleta teātra viessoliste koloratūrsoprāna lomās Gunta Gelgote un lietuvietis, Lietuvas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis flautists Giedrjus Gelgots (Giedrius Gelgotas), kā arī pianiste Aija Kuzmane.

Cikla noslēguma koncertā, kas norisināsies sestdien, 4. novembrī pl. 15.00 valsts svētku mēneša ieskaņā, dzirdēsim Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra klarnešu kvarteta “Quattro Differente” koncertu “Balss”. Tā programma ar Baltijas valstu komponistu dažāda rakstura skaņdarbiem liks aizdomāties par to, kas un kāda var būt balss, vienlaikus ļaujot pašiem atbildēt uz šo jautājumu.

“Quattro Differente” ir senākais NBS Štāba orķestra ansamblis, piedalījies neskaitāmos pasākumos Latvijā un ārvalstīs. Kvartets ir nozīmīgs tieši ar savu sniegto ieguldījumu latviešu akadēmiskajā mūzikā. To raksturo nemitīga attīstība un sadarbība ar komponistiem un mūziķiem starptautiskā līmenī.

Vairāk informāciju par koncertiem var iegūt www.facebook.com/Karostaskamerzale