Karostas Gaismas festivāls jau šonedēļ

Karostas Gaismas festivāls jau šonedēļ

Trīs vakarus - 20., 21. un 22. oktobrī, no plkst.19.00 līdz 23.00 - Redanā tiks svinēti gaismas un mūzikas svētki.

Varēs apskatīt gan ārzemju, gan pašmāju mākslinieku veidotus gaismas objektus. Tos veidos mākslinieki Kim Jurek, Erik Schmitz, Clara Cabrera, Ritvars Embrekts, Inga Kreicburga, Sintija Karņicka un citi. Andris Kreicburgs un Egons Peršēvics būs sagatavojuši īpašu gaismas objektu Cietokšņa kanālā.

Īpaši būs padomāts par ģimenēm un aktīvās atpūtas cienītājiem – varēs iziet arī Brīvības taku. Norisināsies arī ugunsšovs – žonglēšana ar uguni un varēs apskatīt uguns skulptūras. Ugunsšovu veidos mākslinieki Andris Kreicburgs, Emīls Ašmanis un Ieva Anna Avotiņa.

Gaismas mākslu papildinās muzikālie priekšnesumi, piedalīsies mūziķi Reinis Jaunais, Āris Ziemelis, Dzintars Tilaks un Matīss Pavītols.

Sadarbībā ar Liepājas skolēniem top vairāk nekā 100 zero-waste lampas, kuras varēs apskatīt Redanā Gaismas festivāla laikā. Tāpat kā pērn, arī šogad festivāla rīkotāji sadarbojās ar Liepājas skolām un interešu izglītības iestādēm un sastapās ar ļoti lielu interesi un atsaucību. Vairāk kā 100 Liepājas skolēnu darināja lampu abažūrus no atkārtoti izmantotiem materiāliem, tādējādi pievēršot uzmanību ekoloģijas un patēriņa ierobežošanas jautājumiem. Jaunieši tika aicināti būt radoši un saskatīt sadzīves lietu skaistumu un noderīgumu otrreizējā lietošanā. Visas izgatavotās lampas tiks izstādītas Redanā. Pēc festivāla lampu autori varēs izgatavotās lampas saņemt atpakaļ un lietot sadzīvē.

Karostas Gaismas festivālu rīko Karostas glābšanas biedrība ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas finansiālu atbalstu.

Gaidīsim Karostas Gaismas festivālā! Ieeja pasākumā bez maksas.

http://www.karosta.lv/festivals/