Jūras svētku laikā izglītos par autentisku produktu un pakalpojumu nozīmīgumu

Jūras svētku laikā izglītos par autentisku produktu un pakalpojumu nozīmīgumu

Šajā nedēļas nogalē, 8. jūlijā, Liepājā notiekošajos Jūras svētkos Patentu valde sadarbībā ar Liepājas valstspilsētas pašvaldību uzsāks izglītojošu akciju ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību autentisku un īstu produktu, pakalpojumu nozīmei, viltotu preču atpazīšanai un citiem ar to saistītiem jautājumiem.

Jūras svētku laikā, sestdien, 8. jūlijā, laika posmā no plkst. 11.00 līdz 22.00 ikviens interesents varēs apskatīt un līdzdarboties īpaši izveidotā stendā, kurā būs iespēja uzzināt vairāk par autentisku produktu un pakalpojumu lietošanas nozīmīgumu. 3x8 metrus lielajā stendā varēs uzzināt, kā atšķirt oriģinālas lietas no viltojumiem, kādiem aspektiem pievērst uzmanību, izvēloties tirgotāju, kāpēc viltotas preces ir kaitīgas dabai, kā arī atraktīvā veidā gan aptaustīt, gan saklausīt un saskatīt autentisko. Stends būs pieejams Jūrmalas parkā starp kafejnīcu “Medūza” un strūklaku.

Šī gada sākumā Liepājas valstspilsētas pašvaldība parakstīja saprašanās memorandu ar Patentu valdi par sadarbību projektā “Autentiskuma pilsētu tīkls”, paredzot pašvaldības un Patentu valdes kopīgas aktivitātes ar mērķi veicināt Liepājas iedzīvotāju informētību par intelektuālā īpašuma aizsardzību, izglītojot autentisku produktu pirkšanas ieradumu ieviešanā ikdienā, kā arī popularizējot Liepāju kā pilsētu, kas atzīst autentiskas izcelsmes produktus un veic visu nepieciešamo, lai cīnītos pret viltojumiem un to izplatīšanu.

““Autentisks ir mūžīgs!” – ar šādu saukli Liepāja kā vienīgā pašvaldība Latvijā pievienojusies Eiropas “Autentiskuma pilsētu tīklam”, kas iestājas par oriģināliem, autentiskiem produktiem un intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzību.

Galvenais projekta mērķis ir ar dažādām publiskām aktivitātēm veicināt izpratni par oriģināla dizaina, autentisku produktu un pakalpojumu nozīmi.

Līdz šim projektā ir iesaistījušās septiņas Eiropas pilsētas – Saloniki un Mikonas (Grieķija), Sofija un Plovdiva (Bulgārija), Banska Bistrica (Slovākija), Madride (Spānija) un Lisabona (Portugāle). Liepājas valstspilsētas pašvaldība ir uzaicināta dalībai projektā kā vienīgā pašvaldība no Latvijas.

Projektu realizē Liepājas valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar Patentu valdi un Eiropas Savienības intelektuālā īpašuma biroju projekta “Authenticity” ietvaros.

Plašāku informācija var atrast www.liepaja.lv/autentisks

Informācija par viltojumu atpazīšanu, un kā rīkoties, ja ir iegādāts viltojums, pieejama www.viltotarealitate.lv.