Izsludināta pretendentu pieteikšana Liepājas Kultūras balvai

Izsludināta pretendentu pieteikšana Liepājas Kultūras balvai

Līdz 22. janvārim ikviens aicināts pieteikt pretendentu Liepājas Kultūras balvai par kultūras notikumiem, kas īstenoti 2022. gadā. Kultūras balvas apbalvošanas ceremonija plānota 23. februārī.

“2022. gads Liepājas kultūras dzīvē bijis bagāts. Liepāja izcīnījusi Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titulu. Liepājniekiem un pilsētas viesiem atvērti vairāki jauni un nozīmīgi kultūras un izklaides objekti kā interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams”, rekonstruēts un pirmo sezonu piedzīvojis koncertdārzs “Pūt, vējiņi!”, Karostā iedzīvojusies kultūrvieta “Atmodas Dārzs”, Vecliepājā - pasākumu vieta “Pegaza pagalms”, nodibināts Liepājas Restaurācijas centrs, atvērts restaurētais “Parka Paviljons”. Šie un daudzi citi objekti un notikumi pērn bagātinājuši Liepājas pilsētvidi un kultūras dzīvi. Šis bijis arī gads pēc pandēmijas, pēc ierobežojumiem un aizliegumiem pulcēties pasākumos un kultūras dzīves norisēs piedalījies kupls apmeklētāju skaitu. Esam bijuši vienoti akcijās Ukrainas atbalstam cīņā pret agresoru, devušies Lāčplēša dienas lāpu gājienā. Domāju, kultūras notikumu dažādība un piedāvājums strauji audzis un šogad žūrijai būs nopietns izaicinājums – izvēlēties tos vērtīgākos un 2022. gadam svarīgākos notikumus un sasniegumus kultūras dzīvē,” aicinot balvai pieteikt būtiskākos un pamanāmākos kultūras notikumus, 2022. gadu raksturo Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks un Kultūras balvas žūrijas vadītājs Nauris Lazdāns.

Pretendentus balvai var izvirzīt gan fiziskas, gan juridiskas personas, pamatojot pretendenta sasniegumus ar aprakstu un materiāliem, kas šo sasniegumu pierāda kā diplomi, goda raksti, publikācijas masu medijos un tml. Notikums var būt kolektīvs vai individuāls sasniegums, publisks pasākums vai arī norise, kuras rezultāts redzams vai uztverams kā radošs ieguvums liepājniekiem un pilsētas viesiem, nodrošinot pozitīvu Liepājas publicitāti Latvijas, Eiropas vai pasaules mērogā. Pieteikumu balvas saņemšanai var sagatavot un iesniegt arī pats kultūras notikuma rīkotājs.

Liepājas Kultūras balva paredz desmit apbalvojumus. Deviņus no tiem piešķirs žūrijas komisija, izvērtējot pieteikumus. Desmitais – īpašais apbalvojums tiks piešķirts kā simpātijas balva atklātā balsojumā, kurā no 23. līdz 29. janvārim varēs piedalīties ikviens interesents, pasākuma apmeklētājs un kultūras dzīves vērotājs. Pērn žūrijas un liepājnieku vērtējumam tika izvirzīti 33 balvas pretendenti.

2023. gadā Liepājas Kultūras balva tiks pasniegta divpadsmito reizi. Apbalvojuma uzdevums ir izcelt un novērtēt tos kultūras notikumus un nozares personības, kas ir veicinājuši Liepājas atpazīstamību, kā arī novērtēt jaunas radošas idejas Liepājas kultūrā.

Skatīt:

Pieteikums apbalvojumam „Liepājas Kultūras balva 2022”

Kultūras balvas nolikums