Izsludina līdzfinansējuma konkursu filmu uzņemšanai Liepājā

Izsludina līdzfinansējuma konkursu filmu uzņemšanai Liepājā

Lai stiprinātu kino industrijas attīstību Liepājā un Latvijā, radot jaunus kultūras projektus, nodrošinot darba vietas un veicinot vietējo profesionāļu pieredzes apmaiņu un iemaņu attīstību, kā arī popularizētu Liepāju nacionālā un starptautiskā līmenī, Liepājas valstspilsētas pašvaldība izsludina līdzfinansējuma konkursu filmu uzņemšanai Liepājā.

Liepājas valstspilsētas pašvaldības budžetā filmu līdzfinansēšanai šogad paredzēti 100 000 eiro, par ko deputāti lēma ceturtdienas, 21. marta, domes sēdē, apstiprinot 2024. gada pašvaldības budžeta grozījumus.

Lai pieteiktos pašvaldības līdzfinansējumam, filmas kopējam budžetam jābūt virs 500 tūkstošiem eiro. Pieprasītā līdzfinansējuma apmērs nedrīkst pārsniegt 50 % no kopējām filmas projekta izmaksām, bet ne vairāk kā 50 000 eiro.

Konkursa nolikums, vērtēšanas kritēriji un projektu iesniegšanas elektroniskā forma pieejami pašvaldības mājaslapā: https://www.liepaja.lv/filmu-uznemsanas-projektu-konkurss/.

Pieteikumi konkursam tiks pieņemti no šī gada 21. marta līdz 30. septembrim vai brīdim, kamēr tiek piešķirts viss paredzētais finansējums. Iesniegtos projektus vērtēs Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes Konferenču, semināru un starpnozaru pasākumu līdzfinansēšanas komisija.

Liepājā un apkaimē pēdējo gadu laikā daļēji uzņemtas gan Latvijā, gan starptautiski producētas filmas, piemēram, “Homo Novus”, “1906”, “Nemierīgie prāti”, “Ebrejs”, “Harbina”, “Neredzamā cīņa”, arī Dāvja Sīmaņa jaunākais darbs “Marijas klusums”, kas šogad  saņēmusi arī žūrijas balvu 74. Starptautiskajā Berlīnes kinofestivālā.