Hoijeres namā gatavos šefpavārs Mārtiņš Sirmais

Hoijeres namā gatavos šefpavārs Mārtiņš Sirmais

Sestdien, 24. februārī, plkst. 17 Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejā Kungu ielā 24 ar ēdiena gatavošanas paraugdemonstrējumiem un degustāciju interesentus priecēs sabiedrībā zināmais šefpavārs, kulinārijas raidījumu vadītājs un ēdiena izzinātājs Mārtiņš Sirmais.

Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejā “Hoijeres kundzes viesu namā” Mārtiņš Sirmais sniegs ieskatu, kādi ēdieni celti galdā, kādi bija gatavošanas procesi un kādas bija viesu vēlmes aptuveni pirms 300 gadiem.

Paralēli tiks kurināta manteļskursteņa maizes krāsns un būs iespēja nobaudīt 21. gs. šefpavāra radītu ēdiena interpretāciju par 17. gs.

Mārtiņš Sirmais Latvijas sabiedrībā atpazīstamību guvis, veidojot un vadot tādus kulinārijas raidījumus kā “Sirmā ēdienkaratē” un “Kulta ēdieni”, kurā apceļoja dažādas pasaules valstis un iepazīstināja skatītājus ar tām raksturīgākajiem ēdieniem, to pagatavošanas veidiem un tradīcijām. Viņš ir arī grāmatas “Sirmā Latvija” autors. Tajā ēdienu receptes mijas ar fragmentiem no recepšu autoru, produktu audzētāju un piegādātāju dzīvesstāstiem.

Mārtiņš Sirmais ir pazīstams ar savu neremdināmo zinātkāri par ēdienu izcelsmi. Šī zinātkāre un entuziasms līdz klausītājiem nonāk spilgtu un interesantu stāstu veidolā gan par kulināriju, gan arī cilvēkiem, kas saistīti ar to. Ar savu harizmu un virtuozitāti viņš pulcē plašu auditoriju ap sevi.

Ieejas kartes cena: 25 eiro. Vietu skaits pasākumā ierobežots, nepieciešama iepriekšēja rezervācija interjera muzeja kasē vai pa tālruni: +371 29 905 180.