Future Divercities projektā iesaistās studenti no visas Latvijas

Future Divercities projektā iesaistās studenti no visas Latvijas

Septembrī Liepājas Kultūras pārvaldes īstenotajā starptautiskajā projektā “Future Divercities” iesaistījušies 27 studenti no Latvijas Kultūras akadēmijas, Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Mākslas akadēmijas un Liepājas Universitātes, pārstāvot publiskās mākslas iniciatīvu “Creative public spaces/Radošums publiskā vidē. Leave a comment on Liepāja – Atstājiet komentāru par Liepāju”. Iniciatīvas mērķis ir iedziļināties Liepājas unikālajā pagātnē un tagadnē, izceļot tās pārtapšanu no industriālās pilsētas un slēgtas militārās teritorijas par dinamisku 21. gadsimta pilsētu ar starptautisku ietekmi.

27 studenti no Latvijas Kultūras akadēmijas, Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Mākslas akadēmijas un Liepājas Universitātes jau iepazinušies ar Liepāju, Karostu un Brīvības takas posmiem, kā arī fiksējuši savas sajūtas anketās, kas tiks izmantotas, lai projektā “Future Divercities” kartētu un izvērtētu Karostas vides stāvokli un attīstības iespējas. Šobrīd studenti izstrādā mākslas darbus – digitālās grafikas, lai jau 29. septembrī Liepājā atklātu darbu izstādi un piedalītos diskusijā par Liepājas radošajām atvērtajām telpām.

“Liepāja var lepoties ar bagātīgu vēsturi – drūmais okupācijas laiks, industrializācijas uzplaukums un intrigējošas saiknes ar franču kultūru un arhitektūru. Tāpēc zīmīgi, ka ar projektu vēlamies iedziļināties tieši Liepājas vēstures un rakstura aspektos, kā arī mudināt Liepājas iedzīvotājus un viesus iesaistīties, paužot savu redzējumu,” uzsver iniciatīvas “Creative public spaces: Leave a comment on Liepāja” eksperte Leonarda Ķestere.

Studentu darbu izstāde tiks atklāta 29. septembrī pulksten 12 uz nama fasādes Stūrmaņu ielā 1, savukārt, no pulksten 14 koncertzāles “Lielais dzintars” Kamerzālē notiks astoņu tēmu diskusiju panelis “Liepājas paradoksālās ģeogrāfijas - komentāri?"”. Diskusijas notiks par tādām tēmām kā Karostas vēsture un tagadne; Liepājas bioloģiskā daudzveidība un ekoloģiskā saglabāšana; okupācijas ietekme uz pilsētas identitāti; koncertzāle “Lielais dzintars”; rokmūzika un tās ietekme uz pilsētas identitāti; Liepājas paradoksālā daba; Liepājas saikne ar franču kultūru un arhitektūru; vienlīdzīga pieejamība un iekļaujoša sabiedrība.

Visasprojekta aktivitātes tiks organizētas līdz 2025. gadam deviņās Eiropas pilsētās – Berlīnē (Vācijā), Zagrebā un Splitā (Horvātijā), Kuopio (Somijā), Marseļā (Francijā), Florencē (Itālijā), Timišoarā (Rumānijā), Elefsinā (Grieķijā) un arī Liepājā.