Eksperta uzraudzībā attīsta pieejas sociālo izmaiņu veicināšanai Karostā

Eksperta uzraudzībā attīsta pieejas sociālo izmaiņu veicināšanai Karostā

Februāra izskaņā Liepājā norisinājās projekta “Future DiverCities” ietvaros īstenots darbseminārs, kuru vadīja profesors, sertificēts treneris, pētnieks, sociālais novators, eksperts dizaina domāšanā, inovāciju pārvaldībā un izaicinājumu navigācijā, kā arī projekta partnerorganizācijas “INNOCAMP.PL” vecākais akadēmiskais padomnieks Ādams Jagiello-Rusiļovskis (Adam Jagiello-Rusilowski) no Polijas.

Darbseminārā piedalījās  “Future DiverCities” projekta vadītāja Liepājā Agita Auza, Karostas radošo organizāciju  pārstāvji –  kultūrvietas “Atmodas dārzs” īpašnieks Madars Markus-Narvils,  “Karostas cietums” pārstāve Monta Krafte, biedrības “BaringtonsK” pārstāves Baiba Vigule un Kristīna Lieģeniece, Liepājas Valstspilsētas pašvaldības Veselības veicināšanas un sabiedrības līdzdalības nodaļas eksperte NVO jautājumos Elīna Saldovere, jauno mediju māksliniece un pētniece Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijā Anna Priedola, Liepājas Universitātes jauno mediju mākslas studenti Anna Agape Lendele, Jekaterina Jevdokimova un Kaspars Lēvalds.

“Pasākuma dalībniekiem bija lieliska iespēja satikt ļoti spēcīgu profesionāli sociālo pārmaiņu ieviešanā un inovāciju pedagoģijā. Caur neparastiem, radošuma veicinošiem, brīžiem rotaļīgiem uzdevumiem, mēs ne tikai attīstījām projekta turpmākās aktivitātes, bet arī guvām iedvesmu un padomus personīgajai un pārstāvēto organizāciju attīstībai,” stāsta Liepājas Kultūras pārvaldes Starptautisko sakaru un kultūrpolitikas projektu vadītāja Agita Auza.

Darbsemināra laikā Ādams izpētīja projekta “Future DiverCities” mērķus un izaicinājumus, iepazinās ar Karostas vēsturi un vides daudzveidību, kā arī ar interesi iedziļinājās projektā iesaistīto organizāciju un indivīdu ikdienas darbībā. Pēcāk, pielietojot inovatīvas dizaina domāšanas metodes, dalībnieki varēja noteikt vai projektā izvirzītais mērķis un plānotās darbības radīs vai veicinās sociālas izmaiņas sabiedrībā. Ādams Jagiello-Rusiļovskis uzsver: “Pasākumam varam pieaicināt brīnišķīgu mākslinieku, taču, ja tam nav sociāli paliekošas ietekmes jeb pasākuma dalībniekiem netiek sniegta jauna, paplašināta pieredze, tad tā ir zemē nomesta nauda!”

Semināra laikā gūtie secinājumi un idejas tiks ieviestas turpmākajās projekta “Future DiverCities” aktivitātēs, kas norisināsies šī gada vasarā un rudenī Karostā.

Aicinām sekot līdzi projekta norisei, aktivitātēm un tiešsaistē pieejamajām bezmaksas mācībām vietnē https://future-divercities.eu/. Tostarp interesenti aicināti izmantot iespēju skatīties jau īstenotās mācības vietnes sadaļā “Resources”.

Kā ziņots iepriekš, Liepājas Kultūras pārvalde Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa” ietvaros īstenotajā projektā “Future DiverCities” (no angļu valodas “Nākotnes DažādPilsētas”) meklēs un izstrādās videi draudzīgas un ilgtspējīgas pieejas, kā kultūrai vadīt pilsētas tukšo teritoriju iepazīšanu un atjaunošanu, tādējādi uzturot to ekoloģisko vērtību. Visas projekta aktivitātes tiks organizētas līdz 2026. gadam deviņās Eiropas pilsētās – Berlīnē (Vācijā), Zagrebā un Splitā (Horvātijā), Kuopio (Somijā), Marseļā (Francijā), Florencē (Itālijā), Timišoarā (Rumānijā), Elefsinā (Grieķijā) un arī Liepājā.

Projektu Liepājā organizē Liepājas valstspilsētas pašvaldības iestāde Liepājas Kultūras pārvalde.