Divās izstādēs iepazīsti vietējo amatnieku darbus

Divās izstādēs iepazīsti vietējo amatnieku darbus

Stiprinām savas kultūrvēsturiskās vērtības un aicinām divās izstādēs apskatīt vietējo rokdarbnieku, audēju, pinēju un rotkaļu darbus.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs jauno 2024. gadu iesāk ar divām tautas lietišķās mākslas studiju izstādēm, kas būs skatāmas Liepājas Latviešu biedrības namā un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā.

No 4. līdz 31. janvārim Liepājas Latviešu biedrības nama izstāžu galerijā būs skatāma tautas lietišķās mākslas studijas “Kursa” 65 gadu jubilejas izstāde “Ornaments laiku lokos”.

Ekspozīcijā būs apskatāmas tekstīlijas, adījumi, dzintara izstrādājumi un pinumi:

Savos darbos meistari izmantojuši rakstu un krāsu salikumus, kas saglabājušies muzeju fondos, kā arī iedvesmojušies radīt paši savus autordarbus, atspoguļojot mūsdienīgu pieeju tekstilmākslai. Izstādē piedalīsies 25 meistari. Atklāšana 4. janvārī pulksten 18.00.

No 8. janvāra līdz 6. februārim Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas izstāžu zālē būs apskatāma TLMS izstāde “MĒS Liepājā”. Šī būs  iespēja aplūkot tautas lietišķo studiju “Liepava”, “Kursa” un “Zītars” 51 autora 142 darbus, kuri pēc žūrijas izvērtēšanas pēr bija eksponēti XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku tautas lietišķās mākslas izstādē “Mēs” Rīgā.

Izstādē varēs apskatīt rotas, segas, brunču un dekoratīvos audumus, austenes, pusgarās sieviešu zeķes un vīriešu pērļu jostas, lina galdautus, pirts dvieļus, dūraiņus, celaines, lakatus, maučus, kaklautus, vīriešu elšiņus, Suitu štrimpas, pirkstaiņus un grīdas celiņus.