Brazīļu bandolas virtuozs un dienvidāfrikāņu džezmenis “Lielajā dzintarā” atskaņos īpašu muzikālo svītu

Brazīļu bandolas virtuozs un dienvidāfrikāņu džezmenis “Lielajā dzintarā” atskaņos īpašu muzikālo svītu

Sestdien, 15. aprīlī plkst. 19.00 Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” vērienīgo akustiku ieskandinās Brazīlijas un Dienvidāfrikas mūzika, ko klausītājiem piedāvās divi pasaulē atzīti skaņu mākslinieki – bandolas virtuozs Amiltons di Olanda un džeza pianists Nduduzo Makatini. Koncertā mūziķi atskaņos savu jaunāko kopdarbu – svītu “Routes of Discovery”, kuras pamatā ir brazīļu un dienvidāfrikāņu mūzikas vienojošais un dziedinošais spēks.

Uz koncertzāles skatuves kāps vairāku latīņu “Grammy” balvu laureāts, brazīliešu komponists un improvizators Amiltons di Olanda (Hamilton de Holanda), kuru kritiķi dēvē par bandolas – 10 stīgu brazīliešu mandolīnas – Džimiju Hendriksu. Tāpat kā viņa priekšteči, Amiltons ir jauktas rases un viņa mūzikā saplūst brazīliešu trsadicionālie ritmi un džezs.

Di Olandam līdzās stāsies pasaulē augsti novērtētais dienvidāfrikāņu pianists, komponists un dziedinātājs Nduduzo Makatini (Nduduzo Makhathini) – pirmais Dienvidāfrikas džeza mūziķis, kuru pārstāv prestižā ierakstu kompānija “Blue Note”.

Abus mūziķus sapazīstinājis pasaulslavenais džezmenis Vintons Marsalis (Wynton Marsalis), kā rezultātā tapusi programma “Routes of Discovery” – muzikāla svīta, kurā di Olanda un Makatini no savas perspektīvas prezentē stāstu par abu tautu odiseju no smagajiem kolonizācijas laikiem līdz cerību pilnajām mūsdienām.

“Šī programma simbolizē to, ka mēs visi esam vienlīdzīgi un mums kopā jāiet viens ceļš mūsu planētas un kopienu vārdā. Mūzikai ir spēja stāstīt stāstus un parādīt mums no kurienes esam nākuši un kur varam nonākt,” kopprojekta būtību iezīmē di Olanda.

Koncertā klausītāji piedzīvos brazīļu un dienvidāfrikāņu kultūras mantojuma DNS un mūzikas saplūsmi, saklausot klasiskās mūzikas, džeza, hiphopa un karstasinīgu dienvidu ritmu atbalsis. Di Olandas un Makatini mūzika ceļos cauri piecām fāzēm – svētlaimīgai dienai paradīzē, haosam un robežu pārkāpšanai, pielāgošanās un gara spēkam, jaunai pasaulei, kas nāk ar līdzjūtību un pieņemšanu, un cerībām uz gaišāku nākotni.