Atvērta pieteikšanās ZIIC tematiskajai nedēļai “STEM profesijas”

Atvērta pieteikšanās ZIIC tematiskajai nedēļai “STEM profesijas”

Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (ZIIC) aicina pieteikties skolēnu vasaras brīvlaika tematiskajai nedēļai “STEM profesijas”, kas tiks īstenota no 17. līdz 21. jūlijam un būs piemērota topošajiem pirmās un otrās klases skolēniem.

Zinātnes un izglītības inovāciju centrs ne tikai vasaras skolēnu brīvlaikā, bet kopumā ar savu darbību vērsts uz zināšanu un prasmju apguves nodrošināšanu, kas saistīta ar STEM profesijām. Abreviatūra “STEM” ir cēlusies no angļu valodas vārdiem - zinātne (science), tehnoloģijas (technology), inženierzinātnes (engineering) un matemātika (mathematic). STEM profesiju nozīmīgums pēdējos gados tiek izcelts īpaši, jo gan Ekonomikas ministrijas, gan arī citu institūciju izstrādātās prognozes nepārprotami norāda, ka būtiski nerodoties absolventiem STEM nozarēs, tuvākajos gados ir sagaidāms akūts darba tirgum nepieciešamo darbinieku trūkums.

Lai veicinātu interesi par STEM profesijām, Zinātnes un izglītības inovāciju centrs ir izstrādājis tematiskas nedēļas “STEM profesijas” programmu, kur 1.-2. klašu skolēni aicināti izmēģināt dažādus arodus gan praktiskā darbībā Centra telpās, gan iepazīstoties ar dažādu profesiju speciālistiem.

Bez praktiskām nodarbībām Centra telpās paredzēts doties vairākās izglītojošās ekskursijās. Piemēram, uz SIA “Liepājas enerģija”, kurā ikviens dalībnieks iepazīs to zinātnes šķautni, kas īstenojama šķeldas un ūdens kvalitātes laboratorijā. Savukārt, lai iepazītu inženierzinātņu profesijas šķautnes ir paredzēts doties ekskursijās uz SIA “Air Baltic Training” (aviācijas apmācību sniedzējs) un SIA “AVIASABIEDRĪBA “LIEPĀJA””, kurā ikvienam gūt ieskatu lidaparātu uzturēšanā un lidostas darbībā, kā arī redzēt, kā topošie aviācijas profesionāļi - piloti apgūst šo profesiju. Vienlaikus ir svarīgi zināt, ka STEM profesijās strādā ne tikai inženieri un ķīmiķi baltos halātos pasaules līmeņa laboratorijās, bet arī cilvēki, kas veido mūsu sabiedrību ik dienu - skolotāji. Lai iepazītu bioloģijas skolotāja profesiju ir paredzēts doties pārgājienā kopā ar Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas skolotāju Aigu Jaunskalži un iepazīt ne tikai skolotāja profesiju, bet arī gūt praktiskas zināšanas pilsētas florā un faunā.

Tematiskās nedēļas “STEM profesijas” nodarbības notiks no 17. līdz 21. jūlijam no pulksten 10.00 līdz 14.00 ZIIC darbības vietā, Autoru ielā 4/6, Liepājā. Nedēļas dalības maksa ir 50,00 eiro (ieskaitot PVN). Norēķināties ir iespējams tikai ar bezskaidras naudas darījumiem (ar bankas karti vai bankas pārskaitījumu pēc iepriekš izrakstīta rēķina). Reģistrēt dalību aicinām tiešsaistē – ej.uz/ziic-vasara2023. Reģistrācija atvērta līdz brīdim, kad saņemts maksimālais dalībnieku reģistrāciju skaits.

Šovasar gaidāma vēl noslēdzošā Zinātnes un izglītības inovāciju centra tematiskā nedēļa, kurai pieteikšanās tiks atvērta 10. jūlijā:

● 24.–28.07.2023. – Koks+koks…= mežs (3.–4. klasei)