Atvērta pieteikšanās tematiskajai nedēļai “Jūras laboratorija”

Atvērta pieteikšanās tematiskajai nedēļai “Jūras laboratorija”

Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (ZIIC) atver pieteikšanos trešajai skolēnu vasaras brīvlaika tematiskajai nedēļai “Jūras laboratorija”, kas norisināsies no 4. līdz 8. jūlijam un būs piemērota topošajiem pirmo un otro klašu skolēniem.

Jaunais dabas pētnieks tematisko dienu ietvaros varēs atklāt jūru no pilnīgi cita skata punkta – sākot no jūras augiem un dzīvām radībām, līdz pat jauna produkta izgatavošanai, izmantojot aļģes. Tematiskajās dienās skolēni iepazīs, ar ko jūra atšķiras no upes un ezera, tiks veikti dažādi sālsūdens eksperimenti, notiks radošās aktivitātes, kurās tiks izmantoti jūras materiāli, kā arī varēs noskaidrot, kas slēpjas jūras piekrastes smiltīs.

Savukārt ieskatu par cilvēka saimniecisko darbību jūrā un tās piekrastē  jaunajiem pētniekiem sniegs Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde, dodot iespēju ielūkoties Liepājas ostas dzīvē. Speciālistu pavadībā varēs doties aplūkot ostas teritoriju un vietējie zvejnieki iepazīstinās ar zvejas rīkiem, kā arī zivju ieguves procesu.  

Tā kā šī tematiskā nedēļa ir pielāgota Jūras svētku svinībām, tad tās norise, atšķirībā no citām tematiskajām nedēļām, sāksies otrdienā, bet noslēgsies sestdienā. Atbilstoši notikumam, tematiskās nedēļas izskaņa aizritēs īstās jūras noskaņās, kad Jūras svētku ietvaros, kopā ar Latvijas Hidroekoloģijas institūta zinātnieku komandu, varēs iepazīt Baltijas jūras piekrastes daudzveidību un pārsteidzošo jūras iemītnieku pasauli.

Tematiskās nedēļas aktivitātes galvenokārt tiks aizvadītas āra vidē un Dabas māja kļūs par jauno dabas pētnieku satikšanās vietu jaunu zināšanu apguvei. Nodarbības tiks īstenotas no plkst. 10.00 līdz 14.00 ZIIC darbības vietā, Zirgu salā 2, Liepājā. Nedēļas dalības maksa ir 50 eiro (ieskaitot PVN). Norēķināties iespējams tikai ar bezskaidras naudas darījumiem (ar bankas karti vai bankas pārskaitījumu pēc iepriekš izrakstīta rēķina).

Reģistrēt dalību aicinām tiešsaistē – ej.uz/ziic-vasara2023. Reģistrācija atvērta līdz 30. jūnija plkst. 15:00 vai līdz brīdim, kad saņemts maksimālais dalībnieku reģistrāciju skaits.

Šovasar gaidāmas vēl šādas ZIIC tematiskās nedēļas:

● 10.–14.07.2023. – Ražot digitāli (3.–4. klasei)

● 17.–21.07.2023. – STEM profesijas (1.–2. klasei)

● 24.–28.07.2023. – Koks+koks…= mežs (3.–4. klasei)