Atklāts 32. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls

Atklāts 32. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls

Sestdien, 9. martā koncertzālē “Lielais dzintars” izskanēja atklāšanas koncerts Liepājas Starptautiskajam zvaigžņu festivālam, ko Liepājas Simfoniskais orķestris rīko jau 32. reizi.

Festivāla atklāšanā ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Gunta Kuzmas vadībā uz skatuves kāpa izcilais kanādiešu pianists Luī Lortī – brīnišķīgs Šopēna mūzikas interprets, lai kopīgi atskaņotu Friderika Šopēna Pirmo klavierkoncertu. Šis ievērojamais mūziķis vairāk nekā trīs gadu desmitus savu karjeru ir veidojis kā viens no daudzpusīgākajiem pianistiem pasaulē.

Savukārt jau otro gadu Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla atklāšanas koncertā kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri muzicēja arī Valda Vikmaņa Latvijas Jauno atskaņotājmākslinieku konkursa laureāti. Šogad – vijolnieces Elza Siliņa un Lueta Žagare, čellists Reinis Rudzītis, sitaminstrumentāliste Sonja Misiņa un trombonists Dāvis Matīss Leišavnieks.

Zvaigžņu festivāls ar pašmāju mākslinieku un starptautisku zvaigžņu uzstāšanos Liepājā norisināsies līdz pat 23. martam.

Vienlaikus ar Zvaigžņu festivālu tika atklāta arī tērpu mākslinieces Evijas Dāboliņas tērpu izstāde “Ierakstīts latvietībā”, kurā aplūkojami tērpi, kas radīti Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētkiem un citiem kultūras notikumiem. Izstāde būs apskatāma visu festivāla laiku, līdz 24. martam.

32. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāla programma pieejama šeit: https://lso.lv/jaunumi/2024/orkestris-jau-32-reizi-aicina-uz-starptautisko-zvaigznu-festivalu