Ar prezidenta rīkojumu izveidota Liepāja 2027 pārraudzības padome

Ar prezidenta rīkojumu izveidota Liepāja 2027 pārraudzības padome

Ar Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rīkojumu izveidota Liepājas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027.gadā pārraudzības padome. Padome izveidota, lai pārraudzītu projekta "Liepāja - Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027.gadā (Liepāja 2027)" sagatavošanu un norisi, kā arī lai koordinētu iesaistīto institūciju sadarbību.

Par padomes priekšsēdētāju iecelta kultūras ministre Agnese Logina (P), bet par padomes locekļiem - finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV), ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš (JV), ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa (JV) un satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P).

Padomē darbosies arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja, Kurzemes plānošanas reģiona Administrācijas vadītāja Evita Ozoliņa, sabiedriskās politikas centra "Providus" direktore Iveta Kažoka, Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš ("Liepājas partija"), Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols (ZZS), Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska ("Kuldīgas novadam") un Valsts prezidenta padomnieks komunikācijas jautājumos Mārtiņš Drēģeris.

Ar to pašu rīkojumu Kultūras ministrijai uzdots nodrošināt padomes sekretariāta funkcijas.

Padome darbosies līdz 2028. gada 1. jūlijam.