Aicinām uz Jam Session kopā ar Kristiana Kalvas kvartetu

Aicinām uz Jam Session kopā ar Kristiana Kalvas kvartetu

Otrdien, 10. oktobrī, koncertzāles "Lielais dzintars" 2. stāva publiskajā zonā pulksten 19.00 norisināsies tradicionālais Liepājas džeza mūzikas pasākums – Jam Session. Šajā reizē koncerta īpašie viesi būs Kristiana Kalvas kvartets.

Kristians Kalva ir viens no Latvijas spilgtākajiem jaunās paaudzes džeza trompetistiem. Šogad pabeidzis studijas Hāgas Karaliskajā Konservatorijā pie Eiropā slaveniem trompetistiem Rika Mola (Rik Mol), Martija de Lāta (Martijn de Laat) un Franka van der Pūla (Frank van der Peol), guvis atzinību dažādos starptautiskos konkursos. Šogad izturējis konkursu un tika izvēlēts Jong Metropole orķestra sastāvā uz turpmākiem projektiem. Regulāri sadarbojas ar nozīmīgākajiem Latvijas orķestriem – Latvijas Radio bigbendu, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestri "Sinfonietta Rīga", Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestri, kā arī uzstājies ārvalstu projektos – Belģijā, Nīderlandē, Šveicē, Somijā, Vācijā, ASV, Spānijā u.c., kā arī ir spēlējis ar slaveniem mūziķiem – Rendiju Brekeru (Randy Brecker), Šeinu Stīlu (Shayna Steele), Johenu Noiferu (Jochen Neuffer), Raimondu Paulu, Laimu Vaikuli, Kseniju Sidorovu, Normundu Rutuli, un grupu "Instrumenti" u.c. māksliniekiem.

Nikolas Tsangaris ir bundzinieks no Pafas (Kipra). Aizraušanos ar mūziku aizsākās četru gadu vecumā, kad Nikolass sāka mācīties Petrosa Kizas (Petros Kizas) vadībā. Nikolass ar izcilību absolvējis Pafas mūzikas vidusskolu. Viņš uzņemts Hāgas Karaliskā konservatorijā, kur studēja džeza nodaļā pie Ērika Inekes (Eric Ineke), Stefana Krīgera (Stefan Kruger) un Fēliksa Šlārmaņa (Felix Schlarmann) vadībā. 2021. gada novembrī viņam bija iespēja demonstrēt savas prasmes kā Karaliskās konservatorijas bigbenda bundziniekam, kuru vadīja slavenā Miho Hazama. Nākamajā gadā Nikolas ieguva kāroto Jong Metropole orķestra bundzinieka lomu, kur viņš sadarbojās ar izciliem diriģentiem kā Tomu Koenu (Tom Cohen) un Johenu Neiferu (Jochen Neuffer). Viņa izcilais sniegums projektā "Fast Future" laikā kopā ar Doniju Makaslinu (Donny McCaslin) Roterdamas filmu un džeza mūzikas teātrī "LantarenVenster" ieguva prestižo balvu Keep an Eye Outstanding Talent Award. Nikolass pašlaik dzīvo Nīderlandē, strādājot un spēlējot starptautisku grupu sastāvos kā līderis un grupas līdz vadītājs.

Jam Session mūzikas vakara koncepts veidots kā džeza mūzikas, improvizācijas pasākums brīvā, nepiespiestā atmosfērā. Pasākuma pirmajā daļā uzstāsies uzaicinātais viesmākslinieks kopā ar pavadošo grupu. Pasākuma otrajā daļā pievienosies LMMDV Populārās un džeza mūzikas nodaļas audzēkņi, izpildot brīvās improvizācijas. Muzikālo vakaru apmeklētājiem Jam Session laikā ir iespēja labāk iepazīt džeza mūziku, izglītoties šajā jomā un iepazīt Latvijā un Eiropā pazīstamus māksliniekus.

Pasākuma ilgums: 19.00–21.00 / ~ 2 h

Ieeja: Bez maksas

Papildu informācija: www.facebook.com/jamsessionliepaja