Aicinājums uz semināru «ES finansējums vietu un kopienu transformācijai Latvijā»

Aicinājums uz semināru «ES finansējums vietu un kopienu transformācijai Latvijā»

Aicinājums uz semināru par ES finansējumu vietu un kopienu transformācijai 23. maijā, no plkst.14.00 līdz 17.00 Dailes teātrī Rīgā, Brīvības ielā 75. Programmā – informācija par aktuālajiem projektu konkursiem un arhitektu lekcijas.

Semināra pirmajā daļā apmeklētāji tiks iepazīstināti ar aktuālajiem ES programmu «Apvārsnis Eiropa» un «Pilsoņi, vienlīdzība, tiesības un vērtības» (CERV) finansējuma konkursiem kultūras mantojuma atjaunošanai, iekļaujošas sabiedrības un dzīves vides veidošanai, pilsētas pārtikas sistēmu plānošanai, ilgtspējīgai kokmateriālu izmantošanai būvniecībā, iedzīvotāju līdzdalībai un pilsētu sadraudzības projektiem.

Semināra otrajā daļā uzstāsies arhitekti ar pieredzes stāstiem par projektiem novārtā atstātās vietās. Tiks demonstrēti trīs dažādi mantojuma un pilsētvides atjaunošanas projekti, katrs atklājot trīs atšķirīgu pušu iniciatīvas. Zane Tetere–Šulce (OAD) stāstīs par VEF kvartāla izveidošanu bijušajā industriālajā teritorijā (attīstītājs Māris Albergs, «VEF kvartāls»). Marta Kotello (Grīziņkalna apkaimes biedrība) uzstāsies ar personisko un iedzīvotāju iniciatīvu Tallinas ielas pārveidē. Miķelis Putrāms («MADE arhitekti») savukārt iepazīstinās ar Dailes teātra publiskās ārtelpas transformācijas projektu (pasūtītājs — Rīgas domes Īpašuma departaments un Valsts nekustamie īpašumi). Semināru noslēgs īsa arhitektūras pastaiga pa Dailes teātra publisko zonu un priekšlaukumu ar semināra kuratori Ievu Zībārti un Miķeli Putrāmu.

Programma pieeja šeit: https://www.fold.lv/2023/05/seminars-es-finansejums-vietu-un-kopienu-transformacijai-latvija/

Reģistrācija: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSezwtUNVZ4XuDpu8r2YdgxJqV94Z3cMNF6vD_jmjNPsYKUSAg/viewform