Aicinājums uz sarunu par iekļaujošas kultūras pieejamību dažādām sabiedrības grupām

Aicinājums uz sarunu par iekļaujošas kultūras pieejamību dažādām sabiedrības grupām

Otrdien, 18. jūnijā, plkst. 15.00, nodibinājums “Nodibinājums Liepāja 2027” (Liepāja 2027) aicina uz neformālu sarunu ar jomas ekspertiem no Latvijas un Japānas par iekļaujošas kultūras pieejamību un tās veicināšanu Liepājā, Latvijā un pasaulē kopumā.

Iekļaujošās kultūras eksperte Lība Bērziņa pastāstīs par esošo situāciju Latvijā un Liepājā kultūras pieejamības jautājumā sabiedrības locekļiem no dažādām mērķa grupām - cilvēkiem ar redzes, dzirdes, kustību un garīga rakstura traucējumiem, kā arī sniegs praktiskus padomus, kā veicināt dažādu sabiedrības grupu iekļaušanu kultūras notikumos. Otrajā sarunas daļā paredzēta diskusija kopā ar iekļaujošas kultūras veicinātāju no Japānas - Tengyo Kura, kurš dalīsies ar gūto pieredzi Japānā un citviet pasaulē. Noslēgumāī paredzēta saruna neformālā gaisotnē ar Liepāja 2027 komandas pārstāvjiem.

Pirmā daļa notiks latviešu, bet otrā - angļu valodā.

Lībai Bērziņai ir vairāk nekā 15 gadu pieredze iekļaujošās kultūras tematikā, eksperte ir arī mākslas terapeite un dizainere, ieguvusi vides pieejamības eksperta sertifikātu, kā arī plašu pieredzi darbā arī dažādām sabiedrības grupām - cilvēkiem ar kustību, redzes, dzirdes un garīga rakstura traucējumiem. L. Bērziņa  vada mācības un pasniedz lekcijas par kultūras pieejamību visā Latvijā. Sadarbojas ar dažādām institūcijām, piemēram, Latvijas Laikmetīgās mākslas centru, Latvijas Jaunā teātra institūtu un citām kultūras un mākslas organizācijām.

Tengyo Kura ir japāņu komunikācijas mākslinieks, kurš sevi dēvē par plašās pasaules klejotāju (vagabond). No Japānas viņš devies uz ASV, Indiju, Mongoliju, Šrilanku, Norvēģiju, Kirgizstānu un Latviju, lai liekot lietā savas pedagoga prasmes, veidotu multidisciplināras saiknes starp cilvēkiem no dažādām tautībām.

Pieteikties sarunai var te: https://forms.gle/fFWv7GDpAfgdogBK8

Tikšanās paredzēta divas stundas, no plkst. 15.00 līdz 17.00, Liepāja 2027 biroja telpās, Dārza ielā 4/8, 2.stāvā, Liepājā.