Aicinājums uz nodarbībām par kopienu aktivizēšanu ar mākslas palīdzību

Aicinājums uz nodarbībām par kopienu aktivizēšanu ar mākslas palīdzību

Lai sniegtu iespēju liepājniekiem, Dienvidkurzemes un Kuldīgas iedzīvotājiem apgūt jaunas prasmes, ceturtdien, 19. oktobrī, plkst. 16.00, nodibinājums “Nodibinājums Liepāja 2027” sadarbībā ar Baltijas kopienu teātru skolu kultūras namā “Wiktorija” organizē publisku lekciju un nodarbību par kopienas teātri un iedzīvotāju aktivizēšanu ar mākslas palīdzību.

Aptuveni 2,5 stundu garumā ikviens interesents varēs uzzināt, kas ir kopienas teātris, kopienās balstīta māksla, tāpat klātesošie tiks iepazīstināti ar šī žanra piemēriem Latvijā un Baltijā.  

Nodarbībā varēs  apgūt šīs metodikas pielietošanu praksē un dažādus vingrinājumus kopienu mākslas projektu uzsākšanai, kā arī ielūkoties Baltijas kopienas teātra skolas darbībā un uzzināt, kā tajā iesaistīties.

Praktisko nodarbību vadīs producente un kopienu mediatore, Baltijas kopienas teātra skolas kuratore Latvijā Ieva Niedre un režisore, kopienas teātra eksperte no Vācijas Kristīne Vernere.

Kopienās balstīta māksla un kopienas teātris ir iespēja veidot, stiprināt un atklāt dažādas kopienas, to stāstus, unikalitāti, dot balsi dažādām cilvēku grupām, pētīt vēsturi, izzināt šodienu un radīt augstvērtīgus, līdzdalībā veidotus, laikmetīgus mākslas un kultūras notikumus.

Baltijas kopienas teātra skola dibināta 2020. gadā un šogad tās darbība norisināsies Liepājā, radot platformu dažādu kopienu stiprinošu mākslas norišu veidošanai un mācībām, kurās mākslinieki, kultūras, izglītības un sociālie darbinieki, kopienu līderi varēs satikties, apgūt nepieciešamās zināšanas un jaunus kontaktus savu ideju realizēšanā.

Publiskā lekcija ir bezmaksas. Tiekamies ceturtdien, 19. oktobrī, plkst. 16.00 kultūras namā “Wiktorija”!

Tāpat iespējams pieteikties Baltijas kopienas teātra skolas pilnajai programmai - https://www.bats-school.eu/workshops. Liepājas, Dienvidkurzemes un Kuldīgas novada pašvaldību iedzīvotājiem dalība pilnajā programmā ir bez maksas, vietu skaits ierobežots.

Vairāk par Baltijas kopienas teātra skolu lasi: https://www.bats-school.eu/

Baltijas kopienas teātra skolas aktivitātes Liepājā tiek organizētas ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības un “Nodibinājums Liepāja 2027” finansiālu atbalstu.