Aicinājums uz konferenci “Koka arhitektūras dzīvotspēja mūsdienu pilsētvidē”

Aicinājums uz konferenci “Koka arhitektūras dzīvotspēja mūsdienu pilsētvidē”

24. novembrī plkst. 11 Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejā “Hoijeres kundzes viesu namā” norisināsies konference “Koka arhitektūras dzīvotspēja mūsdienu pilsētvidē”, kuras mērķis ir pulcināt arhitektus, kultūras mantojuma speciālistus, pilsētplānotājus, nekustamo īpašumu īpašniekus un uzturētājus, kā arī ikvienu interesentu.

Konferences saturā tiks iezīmēts Liepājas interjera muzeja – Kungu ielas 24 vēsturiskā nama atjaunotnes un realizēto prakšu piemērs. Tāpat, tiks izvērsta tēma par vēsturiskās koka apbūves dzīvotspēju, restaurācijas procesiem un problēmām, kas saistītas ar vēsturiskās koka ēkas uzturēšanu un atjaunošanu gan pilsētas, gan Latvijas, gan Skandināvijas valstu kontekstā.

Ne mazāk svarīgs konferences tematiskais aspekts būs saistīts arī ar vēsturiskās koka apbūves kultūras mantojuma apzināšanas, novērtēšanas un izpētes jautājumiem. Katrai no vēsturiskajām ēkām ir sava vēsture, leģendas, personības un notikumi, kas ietekmē arī pašas ēkas dzīvotspēju un nozīmi.

Dienas programmā ar lasījumiem uzstāsies vairāki referenti, kuru starpā: arhitekte Zaiga Gaile, arhitekts un arhitektūras apskatnieks Jānis Dripe, arhitekts, pasīvo ēku projektētājs Ervīns Krauklis, būvarheologs un viens no Kungu ielas 24 atjaunotnē iesaistītajiem speciālistiem Juris Zviedrāns, mākslas vēsturniece un zinātniece Edvarda Šmite, Liepājas pilsētas galvenais arhitekts Uģis Kaugurs, Kuldīgas Vecpilsētas pārvaldības speciāliste Sintija Vītoliņa un Dejas pedagoģijas katedras docente un seno deju pasniedzēja Guna Ezermale.

Dalība konferencē ikvienam interesentam ir bezmaksas. Konferences norisei būs iespējams sekot līdzi arī tiešsaistē: https://www.facebook.com/liepajasinterjeramuzejs.

Konferenci rīko Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” un Liepājas muzejs. Finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.