Aicinājums uz klātienes tikšanos par Liepājas 400 gadu dzimšanas dienas svinībām

Aicinājums uz klātienes tikšanos par Liepājas 400 gadu dzimšanas dienas svinībām

Lai kopā ar liepājniekiem turpinātu gatavošanos Liepājas 400 gadu jubilejai, nodibinājums “Nodibinājums Liepāja 2027” un Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš aicina uz klātienes sarunu,  otrdien, 17. oktobrī, plkst. 18.00 Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas jaunajā izstāžu zālē, Alejas ielā 18. Pasākuma laikā prezentēs iedzīvotāju aptaujas datus ar liepājnieku priekšlikumiem pilsētas dzimšanas dienas svinībām, kā arī kopā tiks turpināts svētku gada plānošanas process.

2025. gadā Liepājas pilsēta svinēs nozīmīgu jubileju – 400 gadus. Septembrī aicinājām ikvienu iedzīvotāju līdzdarboties svētku tapšanā un iesaistīties Liepājas dzimšanas dienu svinību plānošanā. Liepājniekiem bija iespēja aizpildīt aptaujas anketas, lai iesniegtu savus priekšlikumus svētku svinībām, pastāstītu par to, ar kāda veida aktivitātēm vislabāk atzīmēt būtisko notikumu, un iesniegt citas idejas.

Kopumā iesniegti vairāki simti dažādu ierosinājumu. Lai ar tiem iepazīstinātu plašāku sabiedrības daļu, klātienes sarunā tiks prezentēti ne tikai aptaujas rezultāti, bet brīvu sarunu un diskusiju formātā, uzklausīti klātienē iedzīvotāju priekšlikumi.

Ņemot vērā to, ka “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” vadmotīvs ir (ne)miers, arī Liepājas 400 gadu jubilejas svinību gadā caur šo prizmu Liepājas pilsēta aicinās izbaudīt gan rāmu mieru un klusumu, atslēgties no ikdienas rūpēm, apmeklējot plašās 400 gades programmas notikumus, gan arī modinās iedzīvotājos snaudošo radošā nemiera garu, piedāvājot iespēju līdzdarboties dažādos sabiedrības līdziesaistes projektos un aktivitātēs, aicinot kļūt nevis par pasīviem vērotājiem no malas, bet aktīvi iesaistīties un darboties.

Liepājas 400 gadu jubileju plānots svinēt  ar daudzveidīgām un iesaistošām aktivitātēm visa gada garumā, kas sastāvēs no vairākiem programmas posmiem un notikumiem.