Aicinājums uz interaktīvu viktorīnu jauniešiem par Karostu

Aicinājums uz interaktīvu viktorīnu jauniešiem par Karostu

Pasākuma cikla “Uzzini. Iepazīsti. Domā. Dari.” ietvaros jaunieši 23. martā pulksten 17.00 biedrības “House of Hope” telpās (Rīgas ielā 67) tiek aicināti uz ar interaktīvu viktorīnu.

Jaunieši tiks iepazīstināti ar projektu un tā laikā plānotajām aktivitātēm, kam sekos viktorīna, kurā varēs pārbaudīt savas esošās zināšanas par Karostas vēsturi un dabas daudzveidību un uzzināt arī iepriekš nedzirdētus faktus.

Projekta “Future Divercities” pilotaktivitāte pasākumu cikls “Uzzini. Iepazīsti. Domā. Dari.” norisinās no šī gada februāra līdz jūnijam Karostā. Tā laikā tiks pētīti tukšuma pozitīvie aspekti pilsētas telpā: brīvas teritorijas kā vietējās kopienas koplietošanas telpas un kā mainīgas telpas, kas prasa īslaicīgu un plūstošu izmantošanu kā bioloģiskās daudzveidības svētvietas. Tostarp tiks meklēta atbilde uz jautājumu, kā atjaunot tukšās pilsētvides vietas, neveidojot jaunas ēkas un nepaaugstinot pilsētas apbūves blīvumu.

Tāpat tiks domāti jauni veidi kā radīt kultūras aktivitātes, kas veicina sabiedrības izpratni par ekoloģijas nozīmi un aicina līdzdarboties videi draudzīgas pilsētvides veidošanā.

Projekta aktivitātes ietvers diskusiju, viktorīnu, orientēšanās spēli, meditāciju, vietējās kopienas iesaisti mākslas procesos, kā arī starptautisku pētnieku piesaisti metodoloģijas izveidē.

Visas projekta aktivitātes tiks organizētas līdz 2025. gadam deviņās Eiropas pilsētās – Berlīnē (Vācijā), Zagrebā un Splitā (Horvātijā), Kuopio (Somijā), Marseļā (Francijā), Florencē (Itālijā), Timišoarā (Rumānijā), Elefsinā (Grieķijā) un arī Liepājā.

Projektu Liepājā organizē Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūras pārvalde”.