Izsludināts projektu konkurss sabiedrības līdziesaistes aktivitātēm Eiropas dienā - 9. maijā

Izsludināts projektu konkurss sabiedrības līdziesaistes aktivitātēm Eiropas dienā - 9. maijā

Lai ar dažādu kultūras notikumu palīdzību veicinātu sabiedrības līdziesaisti, nodibinājums “Nodibinājums Liepāja 2027” (Liepāja 2027) izsludina projektu konkursu par dažādu aktivitāšu organizēšanu Eiropas dienā - 9. maijā.

“9. maijā visā Eiropā plaši tiek atzīmēta Eiropas diena, kad eiropieši svin mieru un vienotību. Arī mēs Liepāja 2027 komanda vēlamies iesaistīties šīs dienas aktualizācijā un kopā ar pilsētas un novadu ļaudīm kopīgi radīt dažādas līdziesaistes aktivitātes. Projektu konkursa mērķis ir veicināt iedzīvotāju līdzdalību, lai ar kultūras notikumu palīdzību vairotu apziņu, ka visi esam savstarpēji saistīti un līdzatbildīgi par notiekošo savā apkaimē, pilsētā, pagastā, novadā, valstī un Eiropā kopumā, tādēļ mums katram ir iespēja rīkoties,” uzsver Liepāja 2027 sabiedrības līdzdalības speciāliste Maija Jankovska.  

Pieteiktie projekti var būt ļoti dažādi, piemēram, izrādes, performances, koncerti, lasījumi u.c.. Būtiski, lai notikuma dalībniekiem būtu iespēja aktīvi līdzdarboties.

Kopējais projektu konkursā pieejamais finansējums ir 10 135 eiro. Viena projekta atbalstam var saņemt 2027 eiro. Kopumā Eiropas dienā ar šī projektu konkursa palīdzību plānots īstenot piecas aktivitātes - trīs Liepājā, vienu Dienvidkurzemes novadā un vienu Kuldīgas novadā.

Lai veicinātu kultūras dzīves attīstību Liepājas apkaimēs – vietās, kur ikdienā kultūras notikumu nav daudz, taču dzīvo daudz liepājnieku, Liepājā projektu norises vietai jābūt ārpus pilsētas centra. Dienvidkurzemes un Kuldīgas novados projektus var īstenot jebkurā vietā šo novadu teritorijā.

Projektu konkursam var pieteikties gan fiziskas personas (dažādu nozaru un starpnozaru mākslinieki no vizuālās mākslas, skatuves mākslas, dizaina, arhitektūras, literatūras, kino u.c. jomām, kultūras norišu organizatori, zinātnieki, pētnieki, aktīvisti, pavāri, spēļu dizaineri, izgudrotāji u.c.), gan juridiskas personas (kultūras organizācijas, biedrības, radošo industriju jomā strādājoši uzņēmumi u.c.).

Projektu iesniegšanas termiņš: 2024. gada 22. marts un tie jārealizē šī gada 9. maijā.

Projektu konkursa nolikums pieejams šeit: https://faili.liepaja.lv/Bildes/Dokumenti/Dokumentu-biblioteka/Nolikumi/Mikrograntu-finansA%CC%88_juma-nolikums_9.05.2024..pdf

Ceturtdien, 14. martā, no plkst. 17.00 līdz 18.00 iespējams pieteikties attālinātai konsultācijai par  projektu konkursa pieteikuma iesniegšanu.  Pieteikšanās anketa konsultācijai šeit: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf6x7McxfMG02yhaiwcKLdhcFt_MPifmn-vRZc9BYGgb83qqw/viewform

Paralēli pieciem notikumiem, kuri saņems atbalstu izsludinātajā projektu konkursā, 9. maijā paredzētas vēl arī citas Liepāja 2027 organizētas radošas aktivitātes Eiropas dienas atzīmēšanai. Pulksten 18.00 radošās (ne)miera zemes teritorijā (Liepājas apkaimēs, Dienvidkurzemes un Kuldīgas novada pilsētās un pagastos) tiks uzvilktas buras, kas kalpos kā simbols mūsu kopīgi uzsāktajā ceļā uz 2027. gadu - Eiropas kultūras galvaspilsētu. Buru noformēšanā varēs piedalīties jebkurš iedzīvotājs, lai kopīgi radītu savai apkaimei, pagastam, pilsētai unikālu un šīs vietas īpašo raksturu izceļošu buras noformējumu. Par buru akciju plašāka informācija vēl sekos. Savukārt, vairākos Liepājas skatlogos 9. maijā tiks atklāta Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņu darbu izstāde, kurā būs redzamas jauniešu interpretācijas par tēmu (ne)miers.

Projektu konkurss tiek realizēts ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības, Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa” projekta “CreArt 3.0 #STRINGING_TOGETHER” līdzfinansējumu.

Par Eiropas dienu: 9. maijā visā Eiropā ar daudzveidīgu un plašu notikumu klāstu tiek atzīmēta Eiropas diena un tā ir veltīta mieram un vienotībai. Šajā datumā atzīmē vēsturiskās Šūmana deklarācijas gadskārtu. R. Šūmans savā deklarācijā izklāstīja ideju, kā Eiropā iedibināt jauna veida politisko sadarbību, kas karadarbību starp Eiropas nācijām padarītu neiedomājamu. Šūmana priekšlikumu uzskata par pašreizējās Eiropas Savienības pirmsākumu.