Svinīgi atklāts atjaunotais nams Peldu ielā 56

Svinīgi atklāts atjaunotais nams Peldu ielā 56

Ceturtdienas pēcpusdienā ar svinīgu ceremoniju stīgu kvarteta pavadījumā savas durvis vēra atjaunotais Peldu ielas 56. nams, kurš ticis arī pie jauna nosaukuma – ROZE Peldu Residence. Pārbūvētā viesnīcas ēka ar 12 izsmalcinātiem apartamentiem turpmāk papildinās Liepājas naktsmītņu klāstu.

1870. gadā uzcelto koka namu, kas agrāk saukts par Lazāra Rostovska villu, projektējis arhitekts Pauls Makss Berči. 1919. gada Aprīļa puča laikā tajā patvērās Latvijas Pagaidu valdība. Bet pirms ēka nonāca jaunā īpašnieka – Oļega Hramova rokās, laika zobs un saimnieka neesamība to nebija saudzējusi.

Pārbūves projektu izstrādājis arhitekts Agris Padēlis-Līns. Projekta gaitā pārplānots esošo dzīvojamo ēku 1. un 2. stāvs, kā arī pagraba un koka ēkas bēniņu telpas. Izstrādāts pārbūvējamo ēku fasāžu apdares risinājums un teritorijas labiekārtojums.

Logi, durvis, balkona detaļas, ēkas interjera daļas fiksētas, lai projekta gaitā tās saglabātu, atjaunotu vai izgatavotu no jauna. Divās telpās saglabāti arī vēsturiskie griestu gleznojumi.