Seminārā aktualizēs jautājumus par kultūras pieejamību cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem

Seminārā aktualizēs jautājumus par kultūras pieejamību cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem

Pirmdien, 17. oktobrī, plkst.10 Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) seminārā "Iekļaujoša kultūra - normalitāte vai privilēģija" aktualizēs jautājumus, kas saistīti ar kultūras pieejamību cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem.

Semināra mērķis ir rosināt diskusiju starp kultūras nozares praktiķiem, politikas veidotājiem un organizācijām, kas pārstāv cilvēkus ar redzes un dzirdes traucējumiem.

Dienas gaitā būs iespējams iepazīt dažādu kopienu pieredzi un vajadzības, noskaidrot, cik plašs ir kultūras pasākumu klāsts dažādām auditorijām un kā turpmāk veicināt nozares attīstību pieejamības jomā. Seminārs būs skatāms arī tiešsaistē.

Izvirzītās tēmas būs saistītas ne tikai ar vides pieejamību, bet arī pielāgotu kultūras saturu - kā veidot teātra, kino un citu mākslu pieredzi dažādām auditorijām, kā piedzīvot mākslu caur dažādām maņām.

Semināra dalībniekiem būs iespēja iepazīt vairākus pieredzes stāstus un kopīgā diskusijā attīstīt idejas, kā veidot iekļaujošu vidi un mainīt cilvēku paradumus un aizspriedumus šajos jautājumos.

Vairāk te:

https://www.facebook.com/events/500252101956518/