Sākas iknedēļas aptauju cikls "10 idejas par Eiropu"

Sākas iknedēļas aptauju cikls "10 idejas par Eiropu"

"Europe Direct Kuldīga" nākamnedēļ uzsāks iknedēļas aptauju ciklu "10 idejas par Eiropu", kas ir daļa no konferences par Eiropas nākotni, kuras mērķis ir apzināt Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāju viedokļus par to, kādu viņi vēlas redzēt Eiropu nākotnē,  informēja Kurzemes NVO centrā.

"Europe Direct Kuldīgā" komanda ir sagatavojusi desmit aptaujas, un katra veltīta kādai no konferences tēmām - vide, veselība, migrācija, digitālā transformācija.

No 23.novembra, katru otrdienu "Europe Direct Kuldīga" vietnē "Facebook" lapā tiks publicēta saite uz tiešsaistes aptauju, kurā tās dalībnieki varēs vērtēt deviņas idejas, kuras piedāvājuši citi konferences dalībnieki, kā arī vienu būs aicināti ierakstīt katrs pats.

Katrai aptaujai būs uzaicināts kāds vērtētājs, kurš atlasīs labākās idejas un vienai piešķirs balvu. Savukārt cikla noslēgumā visu iepriekš notikušo aptauju labākās idejas piedalīsies publiskā balsojumā, un visvairāk balsis ieguvušās idejas autors iegūs galveno balvu - dāvanu karti 100 eiro vērtībā.

Cikla pirmā aptauja veltīta klimata pārmaiņām un videi, un šai tēmai veltītās idejas vērtēs vides aktīviste un neformālās izglītības apmācību vadītāja Linda Ulāne no Liepājas biedrības "Radi vidi pats". Visas idejas, kas tiks iesniegtas līdz 26.novembra plkst.23.59 varēs piedalīties konkursā. Kad Ulāne būs ar tām iepazinusies, "Europe Direct Kuldīga" aicinās viņu uz videosarunu, lai paziņotu, kura ideja ieguvusi balvu.

Visas aptaujā izskanējušās idejas tiks apkopotas un iesniegtas arī konferences par Eiropas nākotni digitālajā platformā "futureu.europa.eu". Sagaidāms, ka līdz 2022.gada pavasarim konference nāks klajā ar secinājumiem, kuros būs dotas norādes par Eiropas iedzīvotāju vēlmēm. Savukārt Eiropas Parlaments, ES Padome un Eiropas Komisija ir apņēmušies tās uzklausīt un savas kompetences robežās sekot līdzi sniegtajiem ieteikumiem.

"Europe Direct" centru tīkls darbojas visā Eiropā un sniedz iedzīvotājiem informāciju par nozīmīgākajām ES aktualitātēm un veido būtisku saikni starp ES institūcijām un iedzīvotājiem. "Europe Direct" centrus, tostarp, Kuldīgas biroja darbību finansiāli atbalsta Eiropas Komisija.