Sadraudzība ar Daugavpils Marka Rotko centru

Sadraudzība ar Daugavpils Marka Rotko centru

Ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titulu, veidojam sadraudzību arī ar esošajām Latvijas kandidātpilsētām. Skaista draudzība mums izveidojusies ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru.

No 27. novembra koncertzāles "Lielais dzintars" mākslas telpā Civita Nova aplūkojama Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstāde "Līnijas" .

Šī ir pirmā reize, kad Rotko centrs Liepājā izstāda savas vērienīgās kolekcijas darbus, un šī izstāde veidota īpaši "Lielā dzintara" mākslas telpai. Darbu atlasi un līniju meklējumus kolekcijā iedvesmojusi Liepāja, jūras horizonts un līnijas, kas iekļautas koncertzāles arhitektūrā un simbolikā.

Kolekcijas izstāde šādā izpildījumā būs skatāma tikai Liepājā. "Mums, kā Rotko centra komandai, izveidot savus darbus pie saviem draugiem, sadarbības partneriem, ir svarīgi, ka šie darbi ir unikāli, atšķirīgi no citiem projektiem, ar kuriem mēs strādājam citās vietās Latvijā un Eiropā, tādā veidā veidojot šo brīnišķo mākslinieka dialogu ar tās konkrētās vides kultūrtelpas cilvēkiem, kas tos bauda," izstādes atklāšanā uzsver Marka Rotko centra vadītājs Māris Čačka.

Izstādē skatāmas vairāk nekā 20 gleznas un objekti, kurus radījuši 19 gan Latvijā, gan starptautiskā mākslas telpā atzīti mākslinieki.

Vairāk te: https://lielaisdzintars.lv/kalendars/rotko-centrs-liepaja-kolekcijas-izstade-linijas-2