Sadarbība ar Kuldīgas un Dienvidkurzemes novadiem

Sadarbība ar Kuldīgas un Dienvidkurzemes novadiem

Mēs nezinām, kā ir dzīvot, elpot, just, baudīt un ikdienu vadīt 10, 15 vai 80 miljonu cilvēku milzīgā valstī, jo Latvijā  esam mazāk nekā 2 miljoni. Un no šiem nepilniem diviem  miljoniem iedzīvotāju mums jāizveido parlaments, olimpiskā komanda, jānodrošina ārsti slimnīcās un skolotāji skolās, turklāt mums jāatrod cilvēki, kuri varētu radīt aizraujošus, vērtīgus un dažādas sabiedrības grupas iesaistošus kultūras notikumus.

Mēs Liepājā apzināmies savas stiprās un vājās puses. Tādēļ esam pateicīgi par iespēju sadarboties plašākā reģionā ar partneriem, ar kuriem mūs vieno līdzīgas kultūras ambīcijas, tādā veidā atbalstot arī citam citu ceļā uz atvērtākas un eiropeiskākas kultūras sistēmas izveidi. Kopš priekšatlases posma (ne)miera karte mūs ir aizvedusi pie tuvākajiem kaimiņiem un vēl nesen Eiropas kultūras galvaspilsētas kandidātiem – Kuldīgas novada.

Uzaicinājām kuldīdzniekus pievienoties šajā (ne)miera ceļojumā, un viņi to pieņēma. Jo jau vēsturiski, kopš Kurzemes hercogistes laikiem, mēs visi – Liepāja, Dienvidkurzemes un Kuldīgas novads esam bijuši spēcīgs un dižs Latvijas reģions. Ir laiks atjaunot šo varenību un ar kopīgām idejām, projektiem un vērtībām papildināt mūsu māksliniecisko programmu.