Pastaigas "Izgaismotā Liepāja" grafikas konkursā vislielāko skatītāju atbalstu gūst "(ne)miera skaistums un posts"

Pastaigas "Izgaismotā Liepāja" grafikas konkursā vislielāko skatītāju atbalstu gūst "(ne)miera skaistums un posts"

Pastaigas "Izgaismotā Liepāja" laikā no 17. līdz 20. martam uz Muitas mājas ēkas norisinājās arī grafikas konkurss „(ne)miers", kura laikā apmeklētāji paši ar savu balsojumu varēja izvēlēties uzvarētāju. Par vislabāk novērtēto kļuva Ritvara Embrekta darbs "(ne)miera skaistums un posts", kas arī saņems naudas prēmiju 1000 eiro un tiesības realizēt savu video projekciju nākotnē.

Uzvarētāja animācijā bija izmantoti gan mūzikas, gan mākslas (grafiti uz sienām) elementi, iekļautas arī tādas Liepājas detaļas kā tramvaja sliedes (būt kustībā), akmens lauvas arhitektūrā (Liepājas ģerboņa simbols), bāka (gaisma).

Kā stāsta darba autors, "(ne)miera skaistums un posts" stāsts ir par ikvienu no mums. Sākotnēji R. Embrekts vēlējās parādīt, cik iekšējais nemiers var būt vērtīgs, jo tas dzen mūs uz priekšu, veicina attīstību, izaugsmi, tomēr laika gaitā sapratis, kā jāparāda arī nemiera posts, no kā nav jābaidās.

"Tomēr runāt tikai par nemiera skaistumu būtu pārāk utopiski, jo mēs ļoti labi zinām, kādu postu un sāpes spēj nest nemiers starp mums. Tas, kas šobrīd notiek pasaulē, apliecina, ka mēs nedrīkstam baidīties no nemiera, mums ir jābaidās no vienaldzības. Jāatzīst, ka radoši tehniskais process ir ļoti laikietilpīgs, tomēr ārkārtīgi aizraujošs un interesants, šī bija jauna un lieliska pieredze. Neaizmirsīsim, ka gaisma allaž nesusi cerību, un tā šobrīd ir vajadzīga mums visiem. Liels paldies organizatoriem par šo pasākumu un iespēju piedalīties konkursā. Daļu no balvā paredzētās stipendijas esmu nolēmis ziedot Ukrainas atbalstam," sacīja grafikas konkursa uzvarētājs Ritvars Embrekts.

Atgādinām, ka katru pasākuma dienu no plkst. 19.00 līdz 23.00 liepājnieki un pilsētas viesi varēja aplūkot kopumā 20 gaismu objektus, kurus veidojuši gaismu mākslinieki no visas Latvijas.

Pirmo reizi tika noteikts arī skatītāju iemīļotākais gaismu objekts, par iecienītāko atzīstot pilsētvides instalāciju "Gaismas ziedi", Alejas ielā, posmā no Rožu ielas līdz Peldu ielai. Lasīt vairāk par skatītāju balsojumu

Tāpat katru vakaru plkst. 21.00 pastaigas "Izgaismotā Liepāja" gaismu mākslinieki, solidarizējoties ar Ukrainas tautu, daļu no pastaigas objektiem iededza Ukrainas karoga krāsās.

Ikvienam liepājniekam un pilsētas viesim bija iespēja nodot arī savu audio sveicienu Liepājai dzimšanas dienā pilsētvides instalācijā "Gaismas viļņi 2. Krāsas." Noskenējot QR kodu Jāņa ielā vai ieejot mājaslapā www.unt.lv/sveiciens, ikviens varēja novēlēt kaut ko gan sev, gan visiem kopā, gan savai pilsētai, kura šogad svin 397. dzimšanas dienu. Kopā audio sveicienus nodeva vairāki simti liepājnieki un pilsētas viesi.

Tāpat bija sagatavots arī īpaši veidots maršruts mazajiem apmeklētājiem.

Pastaigu "Izgaismotā Liepāja" organizēja Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Kultūras pārvalde" sadarbībā ar uzņēmumu "UNTITLED originals".

Vairāk lasi: www.liepaja.lv/aktuali/liepajas-397-dzimsanas-diena/