Notiks izglītības konference “Mākslai ir nozīme!”

Notiks izglītības konference “Mākslai ir nozīme!”

No 16. līdz 17. augustam Liepājā notiks izglītības konference Mākslai ir nozīme! Konferences mērķis – uzsvērt kultūras un mākslas izglītības īpašo nozīmi plašākā kontekstā, veicināt skolotāju profesionālo sadarbību.

Konferencē notiks darbnīcas, meistarklases un diskusijas, būs iespēja satikt pieredzējušus kultūras un mākslas profesionāļus, iepazīties ar kolēģiem no visas Latvijas, likt pamatus turpmākām sadarbībām. Vairākas no sesijām tiks raidītas arī tiešsaistē. Jau šobrīd dalību konferencē pieteikuši ap 300 skolotāji un izglītības iestāžu vadītāji no visas Latvijas.

Liepāja kā pasākuma norises vieta nav izvēlēta nejauši – tās kultūrvides pieredzēšana ir viens no konferences pamatelementiem. Konferences atklāšana notiks leģendārajā koncertdārzā Pūt, vējiņi!, pirmās dienas noslēgums vēsturiskajā klubā Kursa, bet visas konferences noslēgums būs koncertzālē Lielais dzintars. Darba sesijas notiks Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas un Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes vēsturiskajās ēkās. Konferences ietvaros dalībnieki varēs pieteikties gida vadītai Liepājas izzināšanai, kā arī īpašā pasākumā uzzināt vairāk par Liepāju ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētu 2027.

Konferences atklāšanā ar saviem iedvesmas stāstiem dalīsies arī Baiba Moļņika, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre; Austra Avotiņa, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes asociētā profesore, mākslas zinātniece; Irēna Nelsone, JVLMA Mākslu pedagoģijas nodaļas docētāja, mūzikas mācīšanas metodiķe; Lita Silova, Rīgas Franču liceja skolotāja, literatūrzinātniece; Zanda Gūtmane, Liepājas Universitātes profesore, literatūrzinātniece un citi.

Konferences pirmajā dienā tās dalībnieki ne tikai klausīsies iedvesmas un pieredzes stāstus, bet arī piedalīsies darbnīcās un diskusijās, lai smeltos idejas, kā savā darbā īstenot jauno mācību pieeju.

Šajā pašā dienā notiks arī vairākas paneļdiskusijas un diskusijas, piemēram, “Kā rast drosmi paust ideju?”, “Kā mācīt par un caur mākslu?” u.c. Diskusijās piedalīsies tādi sabiedrībā zināmi cilvēki kā Latvijas Universitātes profesors Mārcis Auziņš, Liepājas radošo industriju inkubatora vadītāja Vita Liepiņa, Liepājas koncertzāles Lielais dzintars un Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 programmas (ne)miers mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča un citi.

Konferences otrajā dienā notiks meistarklases literatūras, vizuālās mākslas, mūzikas, teātra mākslas un kultūras kursu skolotājiem. Piemēram, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors un gleznotājs Aleksejs Naumovs sniegs ieskatu gleznošanā plenērā; dzejnieka un Liepājas Universitātes Rakstniecības studiju programmas docētāja Andra Akmentiņa dzejas meistarklasē dalībnieki praktizēs radošas rotaļas; savukārt kopā ar JVLVMA docenti, komponisti Ilzi Arni aplūkos praktiskas metodes, kā iedvesmot bērnus pierakstīt mūziku.

Konferenci rīko Skola2030 kopā ar sadarbības partneriem, lai iedvesmotu skolotājus un dotu telpu pieredzes apmaiņai.

Konferences sadarbības partneri ir Liepājas valstspilsētas pašvaldība, British Council pārstāvniecība Latvijā, Liepājas Valsts 1. ģimnāzija, Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultāte, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, Latvijas Kultūras akadēmija, LNKC programma Latvijas skolas soma un Ziedoņa klase.

Detalizētāk par konferenci un reģistrāciju tīmekļvietnē skola2030.lv