Noslēdzies jauniešu forums “Mana nākotnes pilsēta”

Noslēdzies jauniešu forums “Mana nākotnes pilsēta”

Noslēgusies 2. Liepājas Jauniešu  foruma “Mana nākotnes pilsēta” 1. kārta, kurā pirmskolas un sākumskolas skolēni radošos darbos atainoja savu domu un sapņu lidojumu kādas vēlas redzēt atsevišķas bijušās rūpnīcas “Liepājas metalurgs” zonas.

Kopumā Liepājas Jauniešu forumā iesaistījās 11 Liepājas izglītības iestādes. Aktivitāte bija liela un arī radošie darbi dažādi un interesanti.

Lielākā daļa bērnu bija zīmējuši un veidojuši atrakciju parkus, akvaparkus, daudzfunkcionālus sporta laukumus, kafejnīcas, bibliotēkas, papildinot tās ar dažādām interesantām lietām, piemēram, kaķiem. Bija arī botāniskais dārzs ar taureņiem, Inženieru skola vecajā metāla lauztuves ēkā. Bija arī redzējums, ka jāatjauno metalurģija, bet neparastākā ideja bija par trīs veco martena skursteņu izmantošanu – virs skursteņiem būtu izbūvēta stikla platforma, kurā atrastos kafejnīca, bet vienā skurstenī būtu lifts, bet pārējos spirālveida slidkalniņš, vienam iekšpusē, otram ārpusē.

Mazo liepājnieku radošās idejas par Metalurga nākotni no 28. novembra būs apskatāmas tirdzniecības centra “Kurzeme” 3. stāvā, īpaši iekārtotā izstādē, bet jau 2023. gada pavasarī iesaistīsies arī pamatskolu, vidusskolu un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi.