Nodibināts “Liepājas Restaurācijas centrs”

Nodibināts “Liepājas Restaurācijas centrs”

Laba ziņa liepājniekiem! Nodibināts “Liepājas Restaurācijas centrs” ar galveno mērķi pulcēt un apvienot pilsētas vēsturisko ēku saimniekus, restauratorus, arhitektūras entuziastus un profesionāļus.

Organizācijas mērķis ir kļūt par vadošo restaurācijas organizāciju pilsētā, savukārt centra nākotnes vīzija saistīta ar brīvi pieejamas koprades restaurācijas darbnīcas izveidi, kas ikvienam interesentam nodrošinātu kā informatīvi izglītojošo, tā praktisko atbalstu un restaurācijas darbiem nepieciešamo instrumentu klāstu.

Lai uzrunātu, informētu un iesaistītu centra mērķauditoriju, 2022. gada augustā un septembrī notiks centra atklāšanas ieskaņas pasākumi jeb sarunu, izglītojošu lekciju un meistarklašu cikls “ZINĀT / NOVĒRTĒT / SAGLABĀT”, kas ikvienam interesentam būs pieejams bez dalības maksas.

Plašāka informācija par cikla norisēm Liepājas Restaurācijas centra Facebook lapā būs pieejama jūlija izskaņā.

Liepājas Restaurācijas centra” dibinātājs, izveidotājs un idejas autors ir Liepājas Mūzikas, mākslas dizaina vidusskolas Koka izstrādājumu dizaina izglītības programmas metodiķis, projektu vadītājs un izstāžu kurators Ivars Pilips Matisons, kurš iepriekšējo praktisko darba pieredzi guvis, strādājot Agra Padēļa-Līna birojā kā arhitekta asistents un dizaina studijā “Teika” kā dizaina projektu vadītājs. Vairāku gadu garumā Ivars bijis Valsts Kultūrkapitāla fonda Dizaina un arhitektūras nozares ekspertu komisijas priekšsēdētājs un padomes loceklis, savukārt bakalaura grādu ieguvis Latvijas Mākslas akadēmijā.