Meistarklasē māca gleznot ikonas

Meistarklasē māca gleznot ikonas

Liepājas muzejā patlaban aplūkojama Ikonogrāfu biedrības autoru izstāde "Ikonas". Taču mākslinieki vēlējās iepazīstināt ar šo mākslas veidu vairāk un aicināja interesentus uz lekciju, kas reizē bija arī meistarklase.

Paldies ikvienam, kurš Liepājas muzejā apmeklēja Ikonogrāfijas meistarklasi. Ikviens interesents varēja ne tikai uzdot jautājumus pašām māksliniecēm, vērot paraugdemonstrējumus, bet arī pats izmēģināt, kā ir izveidot ikonu.

Liepājas muzejs arī sagatavojis tiešsaistes muzejpedagoģijas nodarbību skolēniem "Ikonas - simbolu glezniecības tradīcija", kas iepazīstina ar ikonogrāfijas vēsturi, ikonu daudzveidību un to glezniecības pamatprincipiem, kā arī simbolu un krāsu nozīmi ikonās.

Ikona ir neatņemama kristīgās Baznīcas sastāvdaļa. Tā ir dzīva glezniecības tradīcija, kas turpina piedzīvot savu attīstību un izmaiņas arī šodien. Ikona ir antīkajā kultūrā plaši attīstītās vizuāli plastiskās mākslas un glezniecības mantiniece.

Liepājas muzeja anfilādē skatāma Ikonogrāfu biedrības autoru izstāde "Ikonas", kuras mērķis ir apvienot ikonu un svētbilžu autorus Latvijā un ārpus tās, kā arī veicināt sabiedrības izglītību ikonu un svētbilžu jomā.

Izstādes "Ikonas" mākslinieku sastāvu veido Ikonogrāfu biedrības kodols un viņu pieaicināti profesionālie un jaunie ikonogrāfi: Anna Zandberga - Šenke, Agnese Vasiļevska, Evija Rudzīte, Jelena Lilija Kimsdotter Vänts,  Karīna Tambovska,  Natālija Stratanoviča,  Ņina Skangale - Začeste. Ikonu gleznotājas -- Oļesja Āboliņa, Kristīne Korjakina. Kā arī mozaīku māksliniece un dizainere, darbnīcas "Kabinetto Mosaic Studio" vadītāja - Irina Krilo.

Atgādinām, ka izstāde ''Ikonas'' Liepājas muzejā skatāma līdz 27. februārim.