LiepU Mākslas pētījumu laboratorija organizē tiešsaistes diskusiju "Iekļaujoša māksla un dizains - digitālā perspektīva"

LiepU Mākslas pētījumu laboratorija organizē tiešsaistes diskusiju "Iekļaujoša māksla un dizains - digitālā perspektīva"

Ceturtdien, 9. decembrī, no plkst. 18.00 līdz 20.00 starptautiskā jauno mediju mākslas festivāla UPDATE ietvaros norisināsies tiešsaistes diskusija "Iekļaujoša māksla un dizains - digitālā perspektīva", kurā tiksies piecas mākslinieces, pētnieces un dizaineres, kas veido iekļaujošus mākslas darbus un produktus cilvēkiem ar dažādām fiziskām un mentālām iespējām, padziļināti diskutējot par digitālo tehnoloģiju sniegtajām iespējām un izaicinājumiem mākslas un vides pieejamības veidošanā. Tiks arī salīdzināta dažādu valstu pieredze iekļaujošu prakšu un vides pieejamības veicināšanā - ne vien patērētājiem, bet arī kā radoša satura veidotājiem.

Diskusijā piedalīsies: komponiste Embla Skjūza (Amble Skuse, UK), pētniece, pieredzes dizaina entuziaste un autisma rehabilitācijas pakalpojumu uzņēmuma VReach dalībniece Kristiāna Kārkliņa (LV), māksliniece, mākslas mediatore un mākslas pieejamības projektu vadītāja Lība Bērziņa (LV), kā arī māksliniece Gabriele Gervickaite (Gabrielė Gervickaitė, LT). Diskusiju vadīs Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas vadītāja Anna Priedola.

Diskusija norisināsies Zoom platformā.

Ikgadējo jauno mediju mākslas festivālu UPDATE organizē Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija (www.mplab.lv) sadarbībā ar mākslas un medijpratības biedrību ASTE. Art, Science, Technology, Education (www.aste.gallery).

Uzziņām: info@mplab.lv, + 371 27832477 (Anna)